آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون

آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون

بدون دیدگاه

آموزش تخصصی تعمیرات موبایل آیفون را می توان به دو دسته آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون و آموزش تعمیرات نرم افزار آیفون تقسیم بندی کرد. هر کدام از اینها دنیایی از مطالب و محتوا هستند که یک تعمیرکار خوب باید بلد باشد و آکادمی البان نیز چه از طریق سایت آکادمی و چه از طریق آموزش های دیگر (حضوری و مجازی) این موارد را پوشش می دهد.

بخش‌های مختلف آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون  

در زمینه سخت افزاری تعمیرات گوشی های آیفون باید بگوییم که شرکت اپل سعی کرده تا همواره در زمینه تعمیرات، محصولاتی با نمره خوب ارائه دهد. محصولاتی که تعمیر پذیر باشند و تعمیراتشان نیز به راحتی انجام بشوند. البته که این راحتی به این معنا نیست که کار بسیار ساده است و به راحتی می توان کار را انجام داد، بلکه به معنای این است که ریسک خاموشی و خطرات دیگر در تعمیرات آیفون کم است.

در ادامه تعمیرات سخت افزار را به دو بخش عمومی و تخصصی تقسیم بندی می کنیم و برای هر یک جداگانه توضیحاتی می آوریم. سعی داریم در پست های دیگر، تا جای ممکن موارد آموزشی رایگان و قابل استفاده ای را ایجاد کنیم تا کاربران بتوانند به راحتی از آنها استفاده کرده و چیزهای جدیدی یاد بگیرند.

آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون در سطح عمومی

انواع تعویض ها در گوشی های آیفون مانند تعویض صفحه نمایش ، تعویض باتری ، تعویض دوربین و … از جمله موارد تعمیرات سخت افزاری عمومی و ساده تر به حساب می آیند. گوشی های آیفون عمدتا به واسطه دو پیچ پایینی شان باز می شوند و بعد از باز کردن آن دو پیج با رعایت چند نکته می توان تمام اجزای گوشی را باز کرد.

پیچیدگی کم گوشی های آیفون تعمیرات آن را برای هر تعمیرکاری دلپذیر می سازد اما با این حال، باز هم تعمیرکاران باید مراقب نکات ریزی که در هر مدل وجود دارد باشند. مثلا برخی از مدل ها را نباید به صورت کامل باز کرد تا ابتدا فلت هایی را جدا کنید.

آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون در آکادمی البان

نکته دیگر در گوشی های آیفون این است که اصلا نباید قطعات سطح پایین و به اصطلاح فیک در آنها به کار برد. در برخی موارد حتی استفاده از قطعات اصلی هم سودی ندارد، مانند دکمه هوم آیفون 8 که در صورت تعویض دیگر حسگر اثر انگشت نخواهد داشت و صرفا به عنوان دکمه هوم می توان از آن استفاده کرد، چراکه باید با CPU همخوانی داشته باشد و CPU فقط برای آن مدل که از ابتدا روی گوشی بوده برنامه ریزی شده و چون در ایران هنوز نمی توان این تنظیمات داخلی را تغییر داد، بنابراین حسگر اثر انگشت از کار می افتد.

آموزش تعمیرات تخصصی سخت افزار آیفون

بعد از کارها و اقداماتی که گفتیم و در سطح عمومی تعمیرات سخت افزار آیفون می گنجیدند، حال می خواهیم از سطح تخصصی آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون بگوییم. تعمیراتی که باید روی برد انجام شوند.

تعمیرات برد آیفون بعضا دارای مشکلات و پیچیدگی های خاصی است. اما شدنی هستند و بعضا با یک کار کوچک روی برد می توان درآمدهای خیلی خوبی نیز کسب کرد.

آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون در آکادمی البان

یکی از این موارد تعویض هارد آیفون است! بله، هارد آیفون را هم می توان عوض کرد. مشکلی که بسیاری از کاربران آیفون های 16 گیگی از آن رنج می برند و به دلیل کم بودن حافظه گوشی شان خیلی از کارها را نمی توانند انجام دهند.

کلام آخر

در این پست در حوزه آموزش تعمیرات سخت افزار آیفون مطالبی را بیان کردیم و بنا داریم تا در پست های دیگری انواع آموزش های رایگان را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

چنانچه شما در زمینه خاصی سوال دارید، می توانید در پایین همین پست به صورت کامنت برایمان بنویسید تا کارشناسان در همین جا پاسخ سوال شما را بدهند.

ضمنا اگر در امر تعمیرات آیفون به مشکلی برخورد کردید، می توانید از طریق سامانه تعمیرات موبایل البان برای رفع مشکل خود نیز کمک بگیرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.