آموزش تعمیرات گوشی هوشمند در آکادمی البان

آموزش تعمیرات گوشی های هوشمند در تهران

بدون دیدگاه

از ورود تلفن همراه به کشور عزیزمان، نزدیک به ۲۰ سال می‌گذرد و این وسیله کوچک به یکی از نیاز‌های اصلی زندگی فردی هر عضو جامعه مبدل گشته است که گاها زندگی برای ما بدون آن، بسیار سخت و ملامت بار خواهد بود! طبق آمار ارائه شده توسط سازمان های مرتبط، ضریب نفوذ گوشی‌های موبایل در ایران نزدیک به ۱۲۰% است. در این بین، بی‌شک اگر خودمان هم گرفتار خراب‌شدن موبایلمان و دوندگی برای تعمیرش نشده باشیم، در اطرافمان موارد این چنینی را کم ندیده‌ایم. در بازاری که گارانتی موبایل بدرستی ارائه نمی شود و اگر ارائه هم شود بسیار محدود بوده، تعمیر موبایل و همچنین آموزش تعمیرات گوشی یکی از دغدغه‌های اصلی کاربران است از زمان خرید گوشی همیشه وجود خواهد داشت.

آموزش تعمیرات گوشی همراه آکادمی البان

دلایل نیاز به آموزش تعمیرات گوشی چه هستند؟

ابتدا در رابطه با دلایل نیاز به آموزش تعمیرات گوشی برایتان خواهیم گفت و در انتها یک راه حل برای این موضوع.

آمار خرابی گوشی همراه

بعد از آنکه متوجه شدید ضریب نفوذ و تعداد گوشی های موبایل میان مردم بالاست توجه شما را به آمار دیگری جلب می کنیم. طبق آمارهای رسمی ارائه شده، به طور متوسط ۲۰ درصد از گوشی های نو در همان ۱۲ ماه اول از زمان خرید گوشی، دچار مشکلی می‌شوند که به آنها گارانتی تعلق نمی‌گیرد و می بایست تعمیر شوند.

این آمار تنها برای گوشی های نو هست و با توجه به گرانی ها و افزایش قیمت وحشتناک می توان به راحتی روی گوشی های قدیمی تر در دست مردم نیز که دیگر برای هیچ یک از خدماتشان گارانتی ندارند حساب کرد.

آموزش تعمیرات گوشی همراه آکادمی البان

چالش های موجود در تعمیرات گوشی 

حال سوال این است: چرا با وجود چنین بازار بسیار بزرگی، بیشتر مردم از تعمیرات موبایل خود نگران هستند و به کمتر کسی اعتماد می‌کنند؟ چرا بیشترین نرخ نارضایتی مراجعه به اتحادیه ها، مربوط به اتحادیه تعمیرکاران موبایل است. چرا از دید مردم پیدا کردن تعمیرکار خوب همانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه می‌ماند؟

چنین حرفه‌ای باتوجه به محدودیت‌ها و مسائلی که وجود دارد قطعا نمی‌تواند بدون مشکل و چالش باشد. وقتی به صورت دقیق به تعمیرات موبایل نگاه می‌کنیم گلایه از نبود پرسنل متخصص در این حوزه بیداد می‌کند. در دانشگاه‌ها رشته تخصصی برای این حرفه وجود ندارد و سازمان فنی‌حرفه‌ای هم با وجود اینکه از لحاظ تئوری آموزش قابل قبولی ارائه می‌کند ولی کارگاه‌های ضعیفی دارد.

کافی است چرخی در دنیای مجازی بزنیم و ببینیم که همه‌جا پر است از دوره‌های مختلف آموزش تعمیرات موبایل در انواع آموزشگاه تعمیرات موبایل؛ از آنلاین گرفته تا حضوری. و سوال اینجاست با این حجم آموزش چگونه است که تنها تعداد انگشت‌شماری تعمیرکار موبایل به حرفه خود مسلط هستند و البته عاشق حرفه خود. طبیعتا موضوع به نحوه آموزش مرتبط می‌شود. آموزش صحیح و اصولی در تعمیرات موبایل، مهترین عامل موفقیت تعمیرکار در زمینه خود خواهد بود.

آموزش تعمیرات گوشی در آکادمی البان

مجموعه البان از دو بخش آموزش و تعمیرات موبایل تشکیل شده است. با توجه به کمبودهایی که در فضای تعمیرات دیدیم، برآن شدیم تا آموزشی دقیق و صحیح ارائه دهیم تا بتوانیم تعمیرکارانی باسواد و حرفه ای پرورش داده روانه بازار کار کنیم.

آموزش های ما به صورت حضوری، کارورزی و مجازی انجام می گیرد و هدف ما پرورش نیروهای خبره و کارآمد است.