اپل آی دی آیفون

اپل آیدی چیست و چرا مهم است؟

3 دیدگاه

هر قفلی یک کلید دارد و برای استفاده از مزایا و قابلیت های آن قفل و آنچه دارد ازش مراقبت می کند نیاز با داشتن کلید هست. در گوشی های آیفون و کلا محصولات اپل این کلید همان اپل آیدی است که دریچه ای است به بسیاری از اطلاعات.

در این مقاله که از آموزش های نرم افزاری تعمیرات آیفون محسوب می شود، در مورد اهمیت اپل آیدی برایتان توضیح می دهیم و در مقاله ای دیگر نحوه ساخت آن و همچنین نحوه استفاده از آن برای نصب برنامه ها را توضیح خواهیم داد.

اپل آیدی و اهمیت آن چیست؟

هر کابر محصولات اپل نیاز به یک نام کاربری و رمز دارد که البته ساخت این کاربری نیز کاملا رایگان است. این نام کاربری همان اپل آیدی است. برای اینکه بتوانید از قابلیت ها و امکانات محصول اپلی خود بهره ببرید، لازم است برای خود یک apple id بسازید و آن را در تمام ادوات خود تنظیم کنید.

اپل آیدی | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

به هر کاربر یک فضای اختصاصی 5 گیگی رایگان نیز در آیکلاد داده می شود تا بتواند اطلاعات خودش را در آن ذخیره کند. البته که باید مراقب باشید که این فضا خیلی زود پر می شود و بهتر است جلوی ذخیره شدن عکس ها و فیلم ها در ان را در ابتدا بگیرید.

باید بدانید که فراموشی رمز کاربری و نداشتن دسترسی به ایمیل کاربری یعنی احتمالا به مشکل خوردن در استفاده از این محصولات که روی آنها اپل آیدی تنظیم شده است.

آیا کارت های اپل آیدی که در بازار فروخته می شوند مناسب هستند؟

اکثر فروشندگان موبایل در هنگام فروش محصولات اپلی، اقدام به فروش کارت های apple id نیز می کنند. این کارت ها اصلا توصیه نمی شوند. هر لحظه ممکن است رمز این کارت ها عوض شود و به دلیل نداشتن دسترسی برای تعویض رمز یا بازیابی آن عملا دستگاه از کار خواهد افتاد. برخی موارد را می توان با صرف هزینه بازیابی کرد اما کار خوبی نیست.

هر گاه یک مشتری با گوشی آیفون سراغتان آمد حتما این سوال را بپرسید که آیا به ایمیل apple id دسترسی دارد؟ اگر نداشت او را از مشکلاتی که ممکن است برایش ایجاد شوند آگاه کنید.

اپل آیدی | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

اقدام بعدی هم این خواهد بود که برایش یک اپل آیدی با ایمیل خودش و سوالات امنیتی مختص به خودش بسازید و اطلاعات قبلی را به جدید انتقال دهید. این کار برای شما هیچ هزینه ای ندارد اما ساخت اپل آیدی بین 50 تا 150 هزار تومان بسته به اقدامات مورد نیاز بعدش می تواند برایتان درآمد ایجاد کند!

کلام آخر

همانطور که گفتیم دارندگان محصولات اپل قطعا باید یک اپل آیدی داشته باشند. تعمیرکاران نیز باید تمام موارد مربوط به آن را به خوبی بلد باشند و بتوانند مشکلات مربوط به آن را به خوبی حل نمایند.

چنانچه در این زمینه یا زمینه های مشابه دچار مشکلی شدید می توانید از کارشناسان واحد تعمیرات موبایل البان کمک بگیرید تا شما را جهت رفع مشکل به صورت کامل راهنمایی کنند

البان

هدف ما در مجموعه‌ی البان همیشه این بوده که نوع نگاه همگان را به چگونگی دریافت خدمات تعمیرات بهبود دهیم و از تصویری که همواره رایج است فاصله بگیریم. در امتداد این هدف مجموعه‌ی آکادمی البان را راه‌اندازی کردیم با این چشم‌انداز که بتوانیم متخصصانی بااخلاق، امین، آگاه و البته مجرب و حرفه‌ای تربیت کنیم.

3 دیدگاه

 1. 1397-11-21

  سلام چرا گوشی نوت 3 سامسونگ من وقتی یه سری شماره ها که به من زنگ میزنند مشغولی میخورد؟

  • 1397-12-13

   سلام
   احتمالا به صورت تصادفی آنها را بلاک کرده اید
   به لینک زیر مراجعه نمایید و مطابق توضیحات آن عمل کنید:
   http://blog.digidoki.com/archives/3889

 2. 1397-11-28

  ممنون بایت اطلاعات

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.