باتری موبایل

باد کردن باتری موبایل به چه دلیلی رخ می دهد؟

2 دیدگاه

یکی از موارد خرابی باتری گوشی، باد کردن باتری موبایل است. بعضا این ورم به حدی است که می تواند به اجزای دیگر گوشی نیز آسیب وارد کند و یک تعمیرکار باید بداند که در این مواقع چکاری باید انجام دهد. این مقاله از سری آموزش های رایگان تعمیرات موبایل است که برایتان آماده کرده ایم.

دلایل و راه تشخیص باد کردن باتری موبایل

مهم ترین موضوع این است که چرا باتری موبایل باد می کند؟ چه اتفاقی می افتد که چنین می شود و راه های تشخیص آن چه هستند؟

دلایل باد کردن باتری موبایل

باتری های موبایل عمر محدودی دارند. بسته به نوع و میزان استفاده کاربران بین یک تا چند سال عمر می کند. در اواخر عمر باتری گوشی، میزان نگهداری شارژ آن کم می شود و در نتیجه کاربر مجبور است آن را بیشتر شارژ کند.

دلایل باد کردن باتری موبایل | آکادمی البان

شارژ بیشتر یعنی فشار بیشتر به باتری گوشی و این یعنی خراب تر شدن آن. البته که چاره دیگری نیز نیست. وقتی گوشی بیشتر به شارژ باشد، در نتیجه باتری هم داغ می شود و نتیجه این داغ شدن باد کردن باتری است.

وقتی باتری ضعیف می شود گاهی افراد مجبور می شوند که هنگام شارژ کردن موبایل با آن کار کنند که این امر نیز موجب تسریع فرآیند باد کردن باتری می شود.

نحوه تشخیص باتری ورم کرده

چنانچه کاربری با شکایت از باتری خراب گوشی اش پیش شما آمد، احتمالا مجبور شوید تا باتری را عوض کنید. باتری باد کرده را وقتی روی زمین بگذارید و بچرخانید، به خوبی می چرخد و باتری سالم باد نکرده نمی چرخد.

از طرفی ممکن است کاربر با شکایت از خراب شدن تصویر و یا داغی بیش از حد گوشی پیش شما بیاید. اولین سوال شما باید این باشد که گوشی را چند وقت یک بار شارژ می کنید. باتری باد کرده می تواند به سایر بخش های گوشی فشار وارد کند و کارکرد آنها را نیز دچار مشکل کند.

فشار آوردن به برد گوشی و همچنین صفحه نمایش یکی از شایع ترین انواع آسیب های جانبی باتری ورم کرده است.

نکات مهم هنگام تعویض باتری باد کرده

وقتی متوجه باتری ورم کرده شدید، باید آن را عوض کنید. هنگام درآوردن باتری خیلی مراقب باشید. باتری ورم کرده پوسته اش نازک شده است. در نتیجه ممکن با یک شی نوک تیز یا یک فشار کوچک باتری سوراخ شود. سوراخ شدن باتری یعنی انفجار و خطر سوختگی برای شما.

دلایل باد کردن باتری موبایل | آکادمی البان

حتما باتری باد کرده را به مشتری نشان دهید و با چرخاندن آن روی میز متوجهش سازید که باتری مشکل دار بوده.

اگر در یک مغازه کار می کنید، حتما آخر وقت باتری های خراب را از مغازه خارج کرده و دور بیندازید، این باتری ها می توانند بعضا سبب آتش سوزی هم بشوند.

اگر در زمینه تعویض باتری و یا باتری باد کرده نیاز به راهنمایی بیشتر هم داشتید، می توانید از مشاوره رایگان واحد تعمیرات البان استفاده کنید.

البان

هدف ما در مجموعه‌ی البان همیشه این بوده که نوع نگاه همگان را به چگونگی دریافت خدمات تعمیرات بهبود دهیم و از تصویری که همواره رایج است فاصله بگیریم. در امتداد این هدف مجموعه‌ی آکادمی البان را راه‌اندازی کردیم با این چشم‌انداز که بتوانیم متخصصانی بااخلاق، امین، آگاه و البته مجرب و حرفه‌ای تربیت کنیم.

2 دیدگاه

 1. 1398-05-29

  سلام
  بالای 4 بار باتری خریدم ، همشون باد میکردن
  گوشیم نوت 4 هست که با جستجو از فروشگاه فارس مارک تونستم با گارانتی بخرم
  باتری تقویت شده با شش ماه گارانتی تعویض حتی باد کردن !
  از وقتی خریدم تا الان 2 ماه حتی باتری کیفیتش هم کمتر نشده !
  بنظر من باید باتری رو با گارانتی خرید …

  • 1398-05-30

   سلام
   مشکل گوشی شما تعویض باتری نیست و به احتمال زیاد آسی شارژ شما دچار مشکل شده که باید نزد متخصص ببرید تا با تعویض آسی شارژ مشکل برطرف شود.
   باتشکر

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.