بازیابی اطلاعات کارت حافظه آکادمی البان

بازیابی اطلاعات کارت حافظه و تعمیر آن

بدون دیدگاه

اکثر کاربران اطلاعات بسیار زیادی روی کارت های حافظه گوشی شان ذخیره می کنند و عمدتا هم از آن نسخه پشتیبان ندارند. بارها اتفاق افتاده که به خاطر اشتباهاتی یا مشکل دار شدن گوشی، کارت حافظه غیرفعال شده و کاربر برای بازیابی اطلاعات آن به شما مراجعه می کند. چاره کار چیست؟ راه های بسیار زیادی وجود دارند و در اینجا چند راه حل را به شما پیشنهاد می دهیم.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تعمیرات موبایل

تست کارت حافظه و گوشی برای بازیابی اطلاعات 

گوشی را خاموش کرده و کارت حافظه را از گوشی خارج کنید. با استفاده از رم ریدر حافظه را به کامپیوتر وصل کنید. ببینید آیا کامپیوتر آن را می شناسد؟ اگر شناخت ممکن است این کارت حافظه ارورهایی پیدا کرده باشد که گوشی توانایی رفع آنها را ندارد.

ابتدا امتحان کنید که آیا به محتویات کارت حافظه دسترسی دارید، و درصورت داشتن اقدام به پیاده سازی اطلاعات کنید. در مرحله بعدی روی کارت حافظه در مای کامپیوتر کلیک راست کرده و گزینه properties را انتخاب کنید. در تب tools گزینه check now را انتخاب کنید تا ارورهای احتمالی حذف شوند.

بازیابی اطلاعات موبایل دکی

تست دوم برای کارت حافظه

اگر به صورت عادی کامپیوتر کارت حافظه را نشناخت بایستی از طریق device manager اقدام کنید.

روی مای کامپیوتر راست کلیک کرده و گزینه مربوطه را انتخاب کنید. سپس سراغ disk management بروید. کارت حافظه دیده می شود. رویش راست کلیک کرده و گزینه change drive letter and paths را انتخاب کرده و گزینه add را بزنید. با اینکار کارت حافظه در مای کامپیوتر دیده می شود و می تواند مانند بند اول اقدام کنید.

بازیابی اطلاعات موبایل دکی

بازیابی اطلاعات

بازیابی اطلاعات از دو طریق ممکن هست. یکی با رایانه و دیگری با خود گوشی اندروید. در هر دو حالت نیاز به نرم افزار دارید. انواع نرم افزار رایگان و پولی وجود دارند که می توانید از هریک از آنها برای این منظور استفاده کنید. در عکس زیر فهرستی از چهار نرم افزار دیده می شود.

بازیابی اطلاعات موبایل دکی

در مورد گوشی اندروید یا باید نسخه پرو از نرم افزارها را تهیه کنید و یا از گوشی روت شده و نرم افزار رایگان استفاده کنید. البته که در نسخه رایگان بازیابی اطلاعات به صورت کامل انجام نمی شود و تنها عکس ها و فیلم ها بازیابی می شوند.

چنانچه در هر یک از این موارد سوالی داشتید به راحتی می توانید از کارشناسان واحد تعمیرات موبایل البان سوال خود را بپرسید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.