تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل

تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل و درآمد آن در ایران

3 دیدگاه

تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل را باید از دو منظر نگاه کرد، شخصی که مشغول به تعمیرات موبایل است و شخصی که تازه می خواهد شغل تعمیرات موبایل را آغاز کند.

تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل و بازار آن

با افزایش نرخ دلار، بالطبع قیمت گوشی های همراه نیز افزایش می یابند که این موضوع در مورد سایر اقلام مورد نیاز مردم نیز صادق است. یعنی همه چیز گران می شود و تورمی بالا می روند.

تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل

وقتی قیمت گوشی زیاد شود، افراد نمی توانند به راحتی گوشی قدیمی خود را عوض کنند و مجبور به تعمیر گوشی فعلی خود می شوند. هرچند که هزینه تعمیرات موبایل آنها نیز زیاد می شود. یعنی ممکن است بعضا هزینه تعمیرات از مبلغی که برای خود گوشی پرداخت کرده بودند نیز بیشتر شود.

تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل شخصی که مشغول است

کسی که ابزار مورد نیاز خودش را تامین کرده و مشغول به تعمیرات موبایل است با تغییرات و نوسان قیمت ارز تفاوت چندانی برایش ایجاد نمی شود. از یک دیدگاه ممکن است درآمدش زیاد شود اما از دیدگاه دیگر ممکن است اتفاق برعکس بیفتد.

تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل

اگر چه مردم بیشتر به تعمیرات روی خواهند آورد، اما با زیاد شدن هزینه تعمیرات ممکن است نتوانند گوشی خود را تعمیر کنند و تا جای ممکن از گوشی خود با هر وضعیتی که دارد استفاده می کنند. تا آنجا که دیگر گوشی قابل استفاده نباشد.

وقتی گوشی به این حد برسد، تخصص داشتن در زمینه تعمیرات بسیار نیاز می شود و فرد باید مهارت و تخصص بالایی داشته باشد تا بتواند چنین مشکلاتی را نیز برطرف کند.

بنابراین افراد متخصص قطعا درآمد بهتری کسب خواهند کرد.

تاثیر دلار بر کسی که تازه می خواهد شروع کند

اما اگر فرد تازه می خواهد شروع کند، باید بداند که دوره بازگشت سرمایه اش طولانی خواهد شد. معمولا اجرت کارها خیلی دستخوش تغییرات قرار نمی گیرند اما قطعه گران می شود. گران شدن قطعه یعنی نیاز به سرمایه در گردش بیشتر.

تاثیر دلار بر تعمیرات موبایل

از طرفی تامین ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل نیز با هزینه بیشتری قابل انجام می شود. این افزایش هزینه یعنی نیاز به خواب سرمایه بیشتر و در کنار افزایش اجاره بها می تواند عدد بزرگی هم باشد.

بنابراین بهتر است افراد در تلاطم بازار اقدام به راه اندازی کامل کسب و کار خود نکنند. از ابتدا با حداقلی جات شروع کنند و مرحله به مرحله که جا افتادند و شناخته شدند، می توانند اقدام به تهیه ابزار حرفه ای تر نمایند.

کلام آخر

نوسانات بازار ارزی می تواند تاثیراتی خوب یا بد روی شغل تعمیرات موبایل بگذارد. اما مهم این است که هوشیار عمل کنید و گام به گام در این کار به پیش بروید. برای این کار نیز می توانید از مشاوره کارشناسان واحد تعمیرات البان نیز استفاده کنید.

3 دیدگاه

 1. 1397-12-13

  1

 2. 1398-01-27

  چه خوبه که با افزایش دلار به شغل تعمیرات آسیب نمی رسه. البته قیمت قطعات هم افزایش پیدا میکنه و تقاضا هم کم میشه

  • 1398-01-27

   سلام

   درسته که قیمت قطعات افزایش میابد اما باتوجه به عصر ارتباطات و نیاز افراد جامعه به گوشی موبایل هرگز تقاضای تعمیر کاهش نمیابد.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.