صفحه نمایش گوشی

تعویض صفحه نمایش گوشی را چگونه و چه زمانی انجام دهیم؟

بدون دیدگاه

شکستگی صفحه نمایش گوشی یکی از فراوان ترین دلایل مراجعه کاربران به واحدهای تعمیرات موبایل است. نکته مهم این است که صفحه نمایش راه اصلی کاربر برای استفاده از امکانات گوشی است و تعویض صفحه نمایش نیازی است که باید توسط تعمیرکار به خوبی مرتفع شود.

این آموزش از آموزش های رایگان تعمیرات موبایل است و تقریبا اصول کار در تمام گوشی ها مشابه است و یک سری اصول کلی دارد که در ادامه برایتان شرح می دهیم.

تشخیص شکستگی پیش از تعویض صفحه نمایش گوشی

این تشخیص بسیار ساده است و حتی کسی هم که تعمیرات بلد نیست می تواند متوجه شکستگی صفحه نمایش گوشی اش بشود. اما چیزی که تعمیرکار باید متوجه بشود این است که تمام صفحه نمایش شکسته و یا فقط یکی از بخش های آن شکسته!

در واقع تعمیرکار باید بداند صفحه نمایش گوشی از چه بخش هایی تشکیل شده و نسبت به ساختمان آن کاملا آگاه باشد. به صورت کلی در اینجا در این رابطه خواهیم گفت، چنانچه نیاز به آموزش بیشتر دارید، می توانید از دوره های تعمیرات موبایل آکادمی البان بهره بگیرید.

اجزای اصلی صفحه نمایش عبارتند از LCD، تاچ، گلس، بک لایت و فریم. گاهی ممکن است صفحه موبایل در ظاهر شکسته باشد اما فقط یکی از اینها خراب شده باشند و بتوان با تعویض تنها بخش خراب در هزینه نیز صرفه جویی مناسبی داشت.

آموزش تعویض صفحه نمایش در آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

به عنوان مثال اگر روی صفحه نمایش ترک برداشته باشد اما تاچ همچنان کار کند و مشکلی برای تصویر ایجاد نشده باشد، یعنی نیازی به تعویض آن به صورت کامل نیست و در برخی از مدلها می توان تنها گلس را تعویض کرد.

البته این کار نیاز به تخصص و دستگاه های حرفه ای دارد و معمولا تمام تعمیرکاران سراغ تهیه کردن این لوازم گران قیمت نمی روند. تعویض این بخش ها نیز با ریسک خرابی کامل صفحه نمایش همراه است که باید پیش از آغاز کار به مشتری حتما گفته شود.

مورد دیگر شایع در خرابی صفحه گوشی، خرابی فلت آن است. ممکن است صفحه نمایش سالم باشد و نیازی به تعویض آن نباشد. در این حالت تنها باید فلت را با تخصص و دستگاه های حرفه ای گران قیمت تعویض کرد. مدار صفحه نمایش هم باید در انتها بررسی شود تا در صورت نیاز آی سی های مربوط به آن تعویض شوند

اقدامات مورد نیاز بعد از تشخیص نوع و علت خرابی

وقتی متوجه مشکل شدید، این بار باید اقدام به تعویض بخش مشکل دار کنید. معمولا همه افراد دستگاه های تعویض گلس یا فلت زن ندارند، اما تشخیص اینکه این گونه اقدامات نیاز است و نباید تمام صفحه نمایش را تعویض کرد بر عهده یک تعمیرکار است.

آموزش تعویض صفحه نمایش در آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

اگر نیاز به تعویض کامل بود، یک صفحه نمایش شرکتی و اصلی تهیه کنید، و تعویض نمایید. در صورتی که مشکل جزئی است، جاهایی هستند که این گونه کارهای پیشرفته را انجام می دهند، این گونه کارها را از مشتری بگیرید و بعد از توضیح در مورد ریسک کار (امکان نیاز به تعویض کامل) به صورت برون سپاری و از نوع همکاری انجام داده و به مشتری تحویل دهید.

در هر مرحله از مراحل گفته شده، چنانچه نیاز به راهنمایی یا کمک داشتید، می توانید از واحد تعمیرات البان کمک بگیرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.