اندروید و آیفون

تفاوت اندروید با آیفون در چه چیزهایی است؟

2 دیدگاه

یک تعمیرکار باید تا حد زیادی از بازار گوشی های موبایل و انواع آنها اطلاعات داشته باشد. معمولا کاربران زیادی از تعمیرکاران برای خرید گوشی کمک می خواهند و یک تعمیرکار خبره باید بتواند با ارائه مشاوره مناسب اعتماد افراد را کسب کند. در این پست می خواهیم در مورد تفاوت اندروید با آیفون برایتان بگوییم که از جمله آموزش های رایگان تعمیرات موبایل به حساب می آید.

تفاوت اندروید با آیفون در چه مسائلی است؟

در این پست در مورد تفاوت های اصلی خواهیم گفت و خیلی به مقایسه مدل با مدل نمی توانیم بپردازیم. همانطور که می دانید تعداد مدل های گوشی آنقدر زیاد هستند که چنین کاری ممکن نیست.

تفاوت اندروید با آیفون در تنوع قیمت

شاید یکی از مهم ترین پارامترهای خرید گوشی قیمت آن باشد، اینکه هر فردی چه میزان بودجه می خواهد برای خرید گوشی بگذارد. گوشی های اندروید به دلیل تنوع بسیار بالایی که دارند، بازه قیمتی گسترده ای را در بر می گیرند.

تفاوت اندروید با آیفون | آکادمی البان

اما گوشی های آیفون معمولا خیلی ارزان نیستند و تنها می توان از لحاظ قیمتی مدل دست دوم آنها را با اندرویدهای میان رده و پایین رده مقایسه کرد.

این بحث قیمت در مورد ادوات جانبی نیز مطرح است و معمولا ادوات جانبی گوشی های آیفون قیمت بالاتری نسبت به اندروید دارند.

کار با سیستم عامل و امنیت آن

یک فرض اشتباهی در تفاوت اندروید با آیفون که معمولا افراد بیان می کنند این است که کار با اندروید راحت تر از کار با آیفون است! این موضوع به صورت کلی صحیح نیست.

شاید راه اندازی آیفون کمی مشکل تر از اندروید باشد، اما در عوض این سختی راه اندازی سبب می شود تا در آینده کارها ساده تر شوند و گوشی کمتر آسیب پذیر باشد.

معمولا گوشی های آیفون ویروس نمی گیرند اما در اندروید این موضوع بسیار شابع است. کار با سایر بخش های گوشی نیز تفاوت چندانی ندارد و حتی به اذعان برخی از کاربران آیفون برایشان راحت تر از اندروید بوده.

از محاسن اندروید این است که می توان زبان آن را فارسی کرد و بسیاری از مشکلات این گونه حل خواهند شد.

یکی از محاسن آیفون در مقایسه با اندروید ارائه به موقع به روز رسانی ها و تقریبا به صورت همزمان در اکثر مدلهایش است. موضوعی که در اندروید به دلیل تنوع بالای محصولات و متفاوت بودن به روز رسانی برای هم مدل ضعف محسوب می شود.

مقایسه برنامه های اندروید با آیفون

معمولا کاربران آیفونی از لحاظ برنامه و نصب آنها مشکلی نداشتند تا اینکه تحریم های اپل سنگین تر شد و بسیاری از اپ های بانکی ایرانی دچار مشکل شدند. هرچند که بانکها با ارائه نسخه وب اپلیکیشن در صدد رفع مشکل برآمدند اما این موضوع موجب رنجش کاربران زیادی شد.

تفاوت اندروید با آیفون | آکادمی البان

به غیر از اپلیکیشن های بانکی برنامه های ایرانی زیادی وجود دارند که نسخه آیفون ندارند که البته برنامه های اصلی نیستند و بعضا بازی و … هستند.

تفاوت اندروید با آیفون در امکانات جانبی

امکان قرار دادن دو سیم کارت در گوشی، اضافه کردن کارت حافظه جانبی و … از امکاناتی است که در گوشی های آیفون کمتر دیده می شود. البته که حافظه اصلی گوشی همواره مهمترین بخش حافظه است و بسیاری از برنامه ها تنها از آن استفاده می کنند اما برای عکس و فیلم امکان گذاشتن حافظه جانبی می تواند کمک کننده باشد

تفاوت سخت افزاری

گوشی ها را نمی توان با توجه به سیستم عاملشان از لحاظ سخت افزاری با یکدیگر مقایسه کرد. باید این مقایسه بین گوشی ها و بر اساس نیاز مشتری انجام گیرد.

یک پرچمدار باید با پرچمدار همان سال مقایسه شود و …

اما از لحاظ تعمیرپذیری معمولا گوشی های آیفون تعمیرپذیرتر هستند و چون تنوع محصولاتش زیاد نیست قطعاتش به راحتی نیز پیدا می شوند. اما گاهی برخی از تعمیرات آیفون نیاز به تخصص های بالایی دارد و هر کسی نمی تواند آن را به راحتی تعمیر کند

کلام آخر

اینکه یک فرد در آخر چه خرید می کند کاملا به خودش مربوط می شود شما به عنوان مشاور تنها می توانید او را راهنمایی کنید و کار نهایی را خودش انجام می دهد

در یک کلام نمی توان گفت که آیفون بهتر است یا اندروید و بسته به نوع استفاده کاربر و مهارت او در استفاده از ادوات الکترونیک جواب این سوال متفاوت خواهد بود.

2 دیدگاه

  1. 1397-10-25

    تشکر از مطلب خوبی که گذاشتیذ

    • 1397-11-14

      تشکر از حسن نظر شما

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.