داغ شدن باتری گوشی آیفون

رفع مشکل داغ شدن گوشی آیفون با چند راهکار ساده

بدون دیدگاه

تمام گوشی های آیفون دارای یک پردازشگر و باتری هستند. مصرف توان باتری و پردازش بالا هردو باعث داغ شدن گوشی آیفون می شوند. بعضا این داغی می تواند تا حدی برود که گوشی به طور کلی خاموش شود و تا خنک شدن مجدد اجازه فعالیت به کاربر ندهد که کاربران را نگران می کند.

به عنوان تعمیرکاری که آموزش های تعمیرات سخت افزار آیفون را دیده باید دلایل داغ شدن گوشی آیفون را بداند و در صورتیکه یک مشتری با شکایت داغ شدن گوشی داشت را بتواند رفع نیاز کند.

دلایل داغ شدن گوشی آیفون 

وقتی صحبت از پردازش می شود، داغ شدن امری طبیعی خواهد بود. انجام محاسبات پیچیده در کمترین زمان ممکن مسبب این امر است. در رایانه ها و لپ تاپ ها وجود انواع فن برای هدایت گرما به بیرون از دستگاه تایید کننده همین موضوع است.

اما در گوشی های موبایل خبری از فن و … نیست و تنها راه تبادل حرارتی گوشی با بیرون، بدنه آن است. بنابراین گرم شدن گوشی هنگام استفاده از آن امری طبیعی است. موضوع خنک شدن بهینه در گوشی ها موضوعی است که سازندگان همواره در ذهن و طراحی خود در نظر دارند.

داغ شدن گوشی آیفون ، آکادمی تعمیرات موبایل البان

گوشی های آیفون به گونه ای طراحی شده اند که کمترین داغ شدن را به همراه داشته باشند اما بعضا نحوه استفاده اشتباه کاربران سبب می شود که از شدت داغی پیام داده و گوشی از کار بیفتد.

با توجه به شرایط آب و هوایی گرم ایران، ممکن است مراجعات زیادی برای این موضوع داشته باشید که بعد از آنکه گوشی را خنک کردین، به نکات زیر توجه داشته باشید.

داغ شدن گوشی آیفون به دلیل استفاده از قاب های نامتعارف

بازار اکسسوری موبایل، بازار بسیار داغی هست. بعضا تولیدات نیز اصلا استاندارد خاصی را رعایت نمی کنند. برخی قابهای بی کیفیت به گونه ای طراحی شده اند که به گوشی اجازه تبادل حرارتی به بیرون را نمی دهند.

وقتی گوشی نتواند حرارت تولیدی داخلش را به راحتی به بیرون منتقل کند، مشکل داغی بیش از حد برایش پیش می آید. این قضیه مخصوصا وقتی از گوشی استفاده سنگین می شود، از اینترنت خط استفاده می شود و یا گوشی در حال شارژ است محسوس تر از قبل است.

داغ شدن گوشی آیفون ، آکادمی تعمیرات موبایل البان

استفاده از اپ های سنگین و چند اپ به صورت همزمان

ممکن است داغی شدن گوشی آیفون به دلیل استفاده از اپ های با پردازش سنگین باشد. مدل گوشی کمی قدیمی باشد و از اپ سنگین مخصوصا بازی های با گرافیک بالا استفاده شود. این امر نیز سبب داغ شدن گوشی است.

یا افرادی که به صورت همزمان چندین اپ را باز می کنند، از یکی آهنگ گوشی می دهند، از یکی گاهی خبر می خوانند و در دیگری کارهای دیگر می کنند که همزمانی این اقدامات نیز می تواند موجب داغ شدن گوشی شود.

فعال بودن بلوتوث و وای فای در زمانی که از آنها استفاده نمی شود

بلوتوث و وای فای گوشی وقتی به چیزی وصل نباشند به دنبال وسیله یا سیگنالی برای اتصال هستند. این جستجو یعنی پردازش اضافه و پردازش به معنای تولید حرارت است. مخصوصا که بعد از به روز رسانی آیفون، با لمس گزینه های بلوتوث و وای فای از منوی باز شونده پایین صفحه آنها به صورت کامل خاموش نمی شوند و برای خاموشی کامل باید از طریق تنظیمات و بخش های مربوطه اقدام کرد.

توصیه های مهمی که باید به کاربران بکنید

اگر مشتریانی با مشکل داغ شدن گوشی آیفون نزد شما آمدند باید توصیه های زیر را به آنها داشته باشید:

  • اگر گوشی به خاطر داغی بیش از حد به حالت خاموش و پیام خطا رفت هر چه زودتر نسبت به خنک کردن آن اقدام کنند. داغ شدن بیشتر می تواند خطر آتش گرفتن گوشی را هم داشته باشد.
  • هنگامی که گوشی را شارژ می کنند از آن کار سنگین نکشند. هم گوشی داغ تر می شود و هم به باتری خیلی آسیب وارد می آید.
  • از قاب های استاندارد استفاده کنند.
  • همانگونه که داغی برای گوشی مضر است، سرد شدن بیش از حد نیز مضر است و بعضا مصرف باتری را هم افزایش می دهد.
  • هرگز، هنگام شب گوشی را زیر بالش و پتو نگه ندارند و تا حد امکان از خود دور کنند.
  • در زمان شارژ حتی الامکان گوشی را روی سطوح خنک قرار دهند و از گذاشتن آن روی مبل، تخت، زیر بالشت و … پرهیز نمایند
  • در تابستان مراقب باشند که ماشین زیر آفتاب ممکن است خیلی داغ شود. وجود گوشی داخل ماشین یا مخصوصا پشت شیشه می تواند بسیار خطرناک باشد.

کلام آخر

این نکات را هر تعمیرکاری باید بداند. اما اگر داغ شدن آیفون دلایل دیگری داشت و با رفع این موانع مشکل حل نشد، احتمالا باید برد و جریان کشی گوشی بررسی شود. چنانچه برای این کارها نیاز به کمک و راهنمایی داشتید، می توانید از خدمات سامانه تعمیرات موبایل البان استفاده کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.