آکادمی اِلبان

۱۰ روش ساده برای جلوگیری از داغ شدن گوشی آیفون

داغ شدن گوشی آیفون

به هنگام استفاده از گوشی های آیفون تا کمی گرم شدن گوشی امر طبیعی است!

وقتی که شما از تلفن همراهتان استفاده میکنید روکش فلزی که گوشی را پوشش میدهد به عنوان نوعی پخش کننده گرما عمل میکند که در خنک کردن گوشی تاثیر به سزایی دارد.

 فناوری پیشرفته ایفون از این تکنیک برای خنک کردن گوشی های اپل بدون استفاده از فن خنک کننده استفاده میکند.

در حالت عادی تنها زمان شارژ کردن گوشی آن هم به هنگام انتقال جریان الکتریسیته به داخل گوشی شماست که قدری موجب داغ شدن گوشی آیفون شما گردد.

 

اما اگر گوشی ایفون شما در حالت عادی بسیار داغ میکند و با “هشدار قبل از استفاده از ایفون ان را خنک کنید!”  (“iPhone needs to cool down before you use it”) این برای شما یک دردسر است و دستگاه شما باید مورد بررسی قرار گیرد.

نگران نباشید شما تنها نیستید ما در کنار شما هستیم تا مشکل گوشی شما را برطرف کنیم. امروز در موبایل دُکی ۱۰ روش ساده برای جلوگیری از داغ شدن گوشی آیفون شما معرفی میکنیم.

 

۱۰روش ساده اِلبان برای جلوگیری از داغ شدن گوشی آیفون

جلوگیری از داغ شدن گوشی های آیفون | البان
جلوگیری از داغ شدن گوشی های آیفون | البان

 

  • عکس العمل سریع

به محض داغ شدن گوشی آیفون ، حتی اگر هنوز پیغامی مبنی بر گرمای بیش از حد گوشی دریافت نکرده اید تمامی برنامه های باز را بسته و سعی در خنک کردن گوشی نمایید.

  • خاموش کردن تلفن همراه

اگر با بستن برنامه ها و خالی کردن حافظه در حال اجرا دستگاه خنک نشد بلافاصله دستگاه را خاموش نمایید.

خاموش کردن آن باعث جلوگیری از گرم شدن بیشتر و کاهش صدمه به اجزای داخلی شما می شود.

  • نگهداری گوشی در سایه

هرگز گوشی خود را زیر نور مستقیم افتاب نگهداری نکنید ، این اتفاق معمولا در روزهای گرم تابستانی در داخل ماشین برای شما بار ها اتفاق افتاده است. بسیار مراقب باشید ! گاهی این اتفاق موجب منفجر شدن باطری گوشی و آسیب های جدی به شما میشود.

  • جلوگیری از یخ زدگی

برخی از کاربران بعد از مشاهده اخطار گرم شدن گوشی بلافاصله گوشی را در داخل فریزر یا یک جای بسیار سرد قرار میدهند! این کار از نظر کارشناسان اِلبان اشتباه است و تغییر دمای سریع موجب آسیب دیدن گوشی آیفون شما میشود.

  • بستن برنامه های سنگین

cpu را آزاد کنید ، اینترنت را قطع کنید ، رم (محل اجرای برنامه ها) را خالی کنید و اجازه دهید تا سیستم به حالت نرمال خود بازگردد. اجرای سنگین برنامه ها تاثیر بسیاری در داغ شدن پردازنده دارد.

  • کاور گوشی خود را بردارید (قاب گوشی)

قاب فلزی ایفون در خنک کردن گوشی مکفی است. اگر از قاب غیر استاندارد برای گوشی خود استفاده میکنید لطفا ان را از روی گوشی خود حذف کنید.

  • در هنگام شارژ کردن گوشی هرگز همزمان از گوشی استفاده نکنید.

اجرای برنامه ها، روشن بودن بک لایت، تاچ کردن، اجرای ویدئو، استفاده از اینترنت و… در هنگام شارژ گوشی (در این حالت گوشی همزمان با سرعت در حالت شارژ و دشارژ قرار دارد) گرمای ایجاد شده دو برابر شده و علاوه بر آن از عمر باتری شما میکاهد.

  • مراقب برنامه هایی که از باتری استفاده بیشتری میکنند باشید

به همین منظور وارد تنظیمات باطری شده و برنامه هایی که بیشترین استفاده از باتری را دارند را چک کنید و حد المقدور سعی نمایید کمتر از این برنامه ها استفاده کنید.

  • غیر فعال کردن بلوتوث

اگر از بلوتوث استفاده نمیکنید بهتر است آن را خاموش کنید تا مصرف باتری شما پایین امده و در نتیجه به خنک کردن گوشی کمک کند.

  • گوشی خود را خفه نکنید!

در زمان شارژ یا اجرای برنامه ها گوشی موبایل خود را در زیر بالشت یا پتو یا در جاهای بسته قرار ندهید! اجازه دهید دستگاه در محیط باز قرار داشته باشد. مسدود شدن جریان هوا می‌تواند در داغ شدن گوشی آیفون شما اثر گذار باشد.

 

علائم هشدار دهنده گرم شدن گوشی

قبل از اینکه به شما هشدار داغ شدن گوشی نمایش داده شود موارد زیر را بررسی کنید.
اگر گوشی شما به کندی شارژ شود یا اصلا شارژ نگیرد!
اگر ال سی دی شما به نظر می رسد به صورت تصادفی کمر نگ یا سیاه شده است .
اگر دوربین شما به درستی کار نمی‌کند و یا فلش شما از کار افتاده است، به احتمال زیاد به دلیل داغ شدن گوشی ایفون شماست

گرمای بیش از حد می تواند بر عملکرد سیستم عامل گوشی تأثیر بگذارد.

علاوه بر این دلایل سخت افزاری نیز دال بر موارد فوق هستند. به عنوان مثال از عمده دلایل آن می‌توان به خرابی باتری و یا اتصالی ic های مدار شارژ اشاره کرد که در هر صورت دستگاه باید باز و با دقت بررسی گردد.

 

اگر توصیه های بالا را انجام دادم و مشکل برطرف نشد چه کار کنم؟

اگر با یک مسئله ساده و یک زمانه سروکار دارید ، این ترفندها می توانند بسیار مفید باشند. اما دلایل زیادی وجود دارد که یک آیفون ممکن است بیش از حد گرم شود. اگر آیفون شما بیش از حد داغ می شود ، ممکن است نشانه ای از یک مسئله داخلی باشد که نیاز به بررسی متخصص دارد. بنابراین اگر نکات ذکر شده در اینجا کافی نیستند بهتر است درخواستی را درسامانه تعمیرات موبایل در محل اِلبان ثبت کنید تا کارشناس تعمیرات با شما تماس برقرار کرده و به صورت تخصصی شما را راهنمایی نماید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *