خاموشی گوشی هنگام مکالمه به چه دلایلی ممکن است رخ دهد؟

بدون دیدگاه

با توجه به درخواست های تعمیرات موبایل ثبت شده در سامانه تعمیرات موبایل البان، خاموشی گوشی هنگام مکالمه یکی از مشکلاتی است که کاربران زیادی از آن رنج می برند. این مورد که از آموزش های عمومی تعمیرات موبایل است را باید هر تعمیرکاری بداند تا در صورت مواجه شدن با آن بتواند مشکل کاربر را حل نماید.

دلایل خاموشی گوشی هنگام مکالمه و روش های رفع آن

عوامل گوناگونی می توانند مسبب این مشکل باشند که در ادامه آنها را به ترتیب اهمیت و فراوانی ذکر خواهیم کرد. موارد خرابی و راه های برطرف کردن آنها برای خاموشی گوشی هنگام مکالمه در ادامه بیان می شوند.

خاموشی گوشی هنگام مکالمه به دلیل خراب بودن باتری

اولین مورد می تواند از این باشد که باتری گوشی خراب است و ناگهان اصطلاحا شارژ خالی می کند. باید از کاربر در مورد تعداد دفعات مورد نیاز برای شارژ باتری در روز سوال کنید. سوال کنید که آیا تا به حال شده که شارژ باتری ناگهانی خالی شود و …

خاموشی گوشی هنگام مکالمه | آکادمی تعمیرات موبایل البان

اگر مشکل از باتری باشد، باید آن را با یک باتری نو و اصلی تعویض کنید تا مشکل حل شود.

داغ شدن بیش از حد گوشی هنگام مکالمه یا مشکلات سخت افزاری دیگر

مورد بعدی می تواند داغ شدن بیش از حد گوشی هنگام مکالمه باشد که خود گوشی به عنوان یک وسیله دفاعی خاموش می شود. با توجه به شرایط آب و هوایی ممکن است این اتفاق رخ دهد و یا مشکلی از درون گوشی مسبب این پدیده شود.

البته به غیر از داغ شدن حالت های دیگری هم ممکن است سبب خرابی شوند که در زیر برایتان می گوییم.

خاموشی گوشی هنگام مکالمه | آکادمی تعمیرات موبایل البان

دستگاه را توسط منبع تغذیه روشن کنید، در حالت استندبای گوشی باید 0.00 یا 0.01 آمپر جریان کشی داشته باشد. اگر جریان کشی درست نبود، باید بررسی های عمیق تری در خود گوشی انجام دهید. به عنوان مثال ممکن است مشکل به هر یک از دلایل زیر رخ داده باشد:

  • ماژول یا کادر آنتن گوشی از لحاظ اتصالی و سلامتی بررسی شود. در صورت وجود هر گونه اشکال باید برطرف شود.
  • تعمیرکار مربوطه در این مواقع باید توجه کند که آی سی PF گوشی صدمه دیده و با ریبال یا رفع قلع مردگی سعی  در حل مشکل نماید و در نهایت IC تعویض شود.
  • لرزش ناشی از ویبره یا اسپیکر هم ممکن است در هنگام زنگ خوردن باعث بوجود آمدن مشکل شود در حالت سایلنت بدون ویبره هم تست شود.
  • از هرگونه لحیم کاری و … در مسیر اتصالات خودداری کنید.

کلام آخر

اگر با روش های گفته شده توانستید مشکل گوشی را برطرف کنید که چه خوب، وگرنه هم می توانید در پایین همین برگه سوالات خود را مطرح کنید و هم می توانید از طریق کارشناسان تعمیرات موبایل البان مشکل خود را سوال کرده و رفع کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.