داغ شدن گوشی موبایل

داغ شدن گوشی به چه دلایلی ممکن است رخ دهد؟

بدون دیدگاه

با توجه به ساختار گوشی موبایل، داغ شدن گوشی یکی از مشکلاتی است که باید سریعتر به آن پرداخته شود و تعمیرکاران باید بدانند داغ شدن هر بخش از گوشی به چه معنایی است و چه اقدامی لازم دارد.

یکی از آموزش های رایگان تعمیرات موبایل همین مورد است که البان برایتان توضیح می دهد.

داغ شدن گوشی در کدام قسمت ها ممکن است رخ دهد؟

داغ شدن گوشی یعنی قسمتی از مدار یا سیستم داخلی گوشی به درستی کار نمی کند. از آنجا که گوشی سیستم خنک کننده خاصی هم ندارد و تنها از طریق تبادل با بدنه و هوای پیرامون است و از طرفی گوشی موبایل به صورت بخش های حساسی از بدن نزدیک است، باید این مورد فورا بررسی شده و حل شود.

تعمیرکاران باید حدودی و قبل از باز کردن گوشی بدانند که مشکل ممکن است از کدام بخش باشد.

داغ شدن گوشی از ناحیه پشت

وقتی پشت بدنه گوشی داغ می شود، به احتمال بسیار زیاد باتری آسیب دیده و باید تعویض شود. این امر زمانی محسوس تر است که رفتار حرارتی گوشی در زمان شارژ شدن نیز بررسی شود. کمی داغ شدن طبیعی است اما اگر خیلی داغ می شود باید بررسی بیشتری کرد.

 

داغ شدن گوشی | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

داغ شدن نزدیک سوکت شارژ

وقتی اطراف سوکت یا درگاه شارژ داغ می شود احتمالا خرابی از گوشی نیست و مربوط به کابل و آداپتور شارژر است. باید با کابل و شارژر دیگری امتحان شده و بررسی شود که آیا باز هم داغ می کند یا خیر.

 

داغ شدن گوشی | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

 

داغ شدن بخش بالایی و پشت گوشی

داغی این بخش خیلی مهم نیست. گاهی بخاطر صحبت زیاد اسپیکرها داغ می شوند و این امر طبیعی است. باید به کاربر تذکر دهید که برای حفظ سلامتی اش یا کمتر صبحت کند و یا برای صحبت های طولانی از هندزفری استفاده کند.

داغ شدن گوشی | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

داغ شدن صفحه نمایش

اگر صفحه نمایش تعویض نشده باشد، احتمالا مشکل نرم افزاری باشد. سعی کنید بفهمید از چه زمانی مشکل ایجاد شده تا بتوانید آن نرم افزار خاص مشکل سازی را بیابید. اما اگر نشد، چاره نهایی فلش کردن گوشی است.

تمام اطلاعات با فلش کردن پاک می شوند بنابراین حتما قبل از اقدام از مشتری بخواهید تا از اطلاعاتش نسخه پشتیبان تهیه کند.

اگر صفحه نمایش تعویض شده باشد، این امر تا حدی طبیعی است چراکه معمولا صفحه نمایش های تعویضی در بهترین کیفیت هم به خوبی صفحه نمایش اصلی نیستند و این مورد ممکن است رخ دهد.

داغ شدن گوشی | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

نکته پایانی

چنانچه تمام موارد فوق را در نظر گرفتین، اما باز هم مشکل پابرجا ماند، می توانید از مشاوره رایگان واحد تعمیرات موبایل البان کمک بگیرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.