درآمد تعمیرات موبایل

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟

2 دیدگاه

اولین سوالی که در رابطه با شغل تعمیرات موبایل به ذهن می رسد، میزان درآمد تعمیرات موبایل است. سوالی که باید به دقت به آن پاسخ داده شود تا بتواند برای شخصی که دنبال شغل آینده خودش است راهنما و مناسب باشد. با توجه به نرخ نفوذ بالای صد در صدی تلفن همراه در ایران، هر فرد حداقل یک گوشی دارد. با در نظر داشتن این موضوع به ادامه مطلب توجه بفرمایید.

آمار و محل های درآمد تعمیرات موبایل چه هستند؟

اصل اینکه تعمیرات موبایل درآمدزا است را ابتدا برایتان شرح می دهیم و سپس اینکه شغل تعمیرات موبایل از چند منظر می تواند باعث ایجاد درآمد شود را به تفکیک برایتان شرح خواهیم داد.

چرا تعمیرات موبایل می تواند درآمدزا باشد؟

به صورت ماهانه 1/5 میلیون گوشی نو در ایران فروخته می شوند و این نیاز بازار ایران اعلام شده است. در کنار این گوشی های نو، افراد زیادی از گوشی های قدیمی خود استفاده می کنند. با توجه به ضریب نفوذ موبایل در بین ایرانی ها، به ازای هر فرد بیش از یک گوشی موبایل وجود دارد که این آمار نشاندهنده تعداد زیاد گوشی های همراه در دست مردم است.

از طرفی تلفن همراه به یکی از ملزومات زندگی افراد تبدیل شده است و نمی توانند بدون آن حتی برای گاها چند لحظه آرامش داشته باشند و چنانچه برایش مشکلی پیش بیاید بلافاصله می خواهند آن را تعمیر و استفاده کنند.

بدلیل نوع استفاده از تلفن همراه، درصد خرابی آنها نیز زیاد است. موبایل وسیله ای است که در اکثر ساعات شبانه روز مورد استفاده صاحبش قرار می گیرد و بنابران ریسک آسیب پذیری آن نیز بالا است.

درمورد گوشی های نو، حداقل ده درصد از گوشی ها در یک سال ابتدایی شامل خرابی هایی می شوند که مشمول گارانتی گوشی نیستند و بنابراین به سوی تعمیرکاران روانه می شوند.

در کنار این گوشی های نو، که بعضا گران قیمت هم هستند، افراد ترجیح می دهند به جای پرداخت هزینه بالا برای خرید گوشی نو، تا حد امکان گوشی قدیمی خود را تعمیر و همچنان استفاده کنند.

بنابراین با توجه به فراوانی کار، بحث درآمد تعمیرات موبایل آشکار و عیان است.

دو دو تا چهارتا در شغل تعمیرات موبایل

اما از نگاهی دیگر، با توجه به جمعیت 85 میلیونی ایران، و نیاز ماهانه کشور، با یک حساب سر انگشتی سالانه حدودا 18 میلیون گوشی جدید توسط کاربران تهیه می شود. این تعداد در مقایسه با 85 میلیون گوشی حال حاضر بازار، عددی ناچیز است و باز هم به این معناست که تعداد زیادی گوشی استفاده شده وجود دارند.

حال این گوشی ها ممکن است یا گارانتی داشته باشند و یا از زمان گارانتی شان گذشته باشد. یعنی یا فرد مجبور است به شرکت گارانتی مراجعه کند و یا به یک تعمیرکار معمولی.

در حالت دومی شما می توانید آن تعمیرکار باشید و دنیایی از گوشی های خراب وجود دارند که برای تعمیرات نیاز به شما خواهند داشت.

اما درحالت ابتدایی هم که گوشی گارانتی دارد، بلاخره شرکت های گارانتی هم نیاز به تعمیرکار دارند. در این حالت نیز شما می توانید فردی باشید که در شرکت گارانتی کار می کند. یعنی در حالت دوم نیز می توانید به عنوان تعمیرکار مشغول به کار شوید.

درآمد تعمیرات سخت افزار موبایل

یکی از فراوان ترین مشکلات گوشی های موبایل، شکستگی صفحه نمایش و خرابی باتری است. مشکلاتی که سخت افزاری محسوب می شوند و به نوعی تعویض کاری هستند تا تعمیرکاری، اما همچنان برای انجامشان به تعمیرکاران مراجعه می شوند.

درآمد تعمیرات موبایل

اجرت تعویض صفحه نمایش و باتری بین 50 هزار تا 300هزار تومان بسته به نوع گوشی متغیر است و از جمله کارهای بسیار ساده تر دنبای تعمیرات موبایل محسوب می شوند. این گونه کارها، نیاز کمتری به تجهیزات تعمیراتی هم دارند. یعنی با کمترین سرمایه می توانید در زمینه تعویض کاری قطعات سخت افزاری آغاز به کار کنید.

البته کارهای سخت افزاری دیگری نیز وجود دارند که منجر به کسب درآمد تعمیرات موبایل می شوند مانند تعویض بلندگو، تعویض فریم، تعمیر برد و … کارهایی که از سطح مبتدی شروع می شوند و تا سطح تخصصی تعمیرات بالا می روند.

درآمد تعمیرات موبایل از بخش نرم افزار

اگر کارهای سخت افزاری زیاد هستند، کارهای نرم افزاری بسیار زیادتری هم وجود دارند که عمدتا بدون نیاز به داشتن وسایل اضافی قابل انجام هستند. کارهایی که با داشتن علم تعمیرات و دانستن زبان انگلیسی بسیار خوب و ساده می توان انجام داد و کمتر دچار مشکلات بعدی شده و نیاز به گارانتی پیدا می کنند.

درآمد تعمیرات موبایل

با توجه به اینکه برخی افراد انگلیسی خوبی ندارند و یا می ترسن تا با گوشی خود کار کنند، این قبیل مشکلات زیاد پیش می آیند که بعضا با یک کار کوچک حل می شوند.

کلام آخر

خلاصه با یک آموزش کامل و صحیح تعمیرات موبایل می توانید درآمد خوبی در این راستا کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر در پایین همین پست سوالات خود را مطرح کنید.

مجموعه البان به پشتوانه مجموعه تعمیراتی خود در این زمینه راهنمایی های خوبی می تواند ارائه دهد.

2 دیدگاه

  1. 1397-11-17

    از کجا معلوم این شغل اشباع نشه؟

    • 1397-11-17

      به دلیل تخصصی بودن این شغل و دقت زیادی که برای انجام کار نیاز دارد، افرادی در این شغل موفق می شوند که علاوه بر داشتن دقت بالا، حوصله و صبر زیادی نیز داشته باشند، با توجه به این نکات افراد کمی در جامعه دارای چنین ویژگی هایی هستند، فلذا نباید نگران اشباع شدن بازار تعمیرکاران موبایل بود، زیرا کسانی موفق خواهند بود که علاوه بر طی کردن آموزش اصولی، ویژگی های یک تعمیرکار حرفه ای را نیز داشته باشند

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.