کند شدن گوشی

کند شدن گوشی به چه دلایلی ممکن است رخ دهد؟

بدون دیدگاه

طبق گزارش های واحد تعمیرات موبایل البان، بعد از پر شدن حافظه کند شدن گوشی از فراوان ترین مشکلات کاربران بوده است. بنابراین با توچه به همه گیر بودن این موضوع تعمیرکاران موبایل باید در این زمینه به خوبی تعلیم دیده باشند و بتوانند مشکل افراد را حل کنند.

دلایل مختلف برای کند شدن گوشی چه هستند؟

کند شدن گوشی به دلایل متعددی ممکن است رخ دهد که در ادامه برخی از آنها را برایتان بیان خواهیم کرد. این آموزش از آموزش های رایگان تعمیرات موبایل محسوب می شود.

مشکل حافظه گوشی

حافظه گوشی یا همان رَم‌ها فضای اندکی دارند. زمانی که رم‌ها دچار کمبود می‌شوند، موبایل شما برای انتقال داده‌ها با مشکل مواجه می‌شوند؛ این امر تاثیر بسزایی در کند شدن گوشی های همراه دارد.

پر شدن Cache

کش یا حافظه پنهان گوشی نیز بخش مهمی است که افراد زیادی به آن کم توجهی می کنند. اپلیکیشن‌ها برای آنکه  سرعت بیشتری داشته باشند، اطلاعاتی که احتمال می‌دهند کاربران از آنها استفاده خواهند کرد را در رَم کپی می‌کنند تا سرعت کار افزایش یابد. برای آنکه که کَشینگ بهتر عمل کند، میزان رَم در اختیار آن باید به دقت توسط اپلیکیش‌ ها و سیستم عامل مدیریت شود.

متاسفانه تولید کنندگان اپلیکیشن‌ها به این مسائل توجه نمی‌کنند و برنامه‌های آنها نه تنها به مرور زمان کُند می شود، بلکه سیستم کاربران را کُند می‌کنند.

تعداد نرم افزار زیاد

تعداد زیاد نرم افزار می‌تواند در سرعت گوشی تاثیر مستقیم بگذارد. نرم افزارهای متعدد در پُر کردن فضای دائمی تلفن‌های همراه نقش موثری دارند. نرم افزارهای اضافه می توانند سرعت سیستم را به صورت های مختلف کاهش دهند:

دلایل کند شدن گوشی | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

  • پر کردن فضای دائمی یا همان حافظه گوشی
  • مصرف بیشتر رَم
  • و استفاده از سی پی یو “در پس زمینه” بدون این که شما متوجه شوید

حال اگر یکی از این نرم افزارها نیز به صورت ویروس یا بدافزار باشند کند شدن گوشی خیلی محتملتر خواهد بود.

به مشتریان خود توصیه کنید که اپلیکیشن های اضافی را که با آنها کمتر کار می کنند، پاک کنند و علاوه بر سبک کردن حافظه سرعت گوشی را افزایش دهند.

مقابله با کند شدن گوشی با ریست فکتوری

در برخی از موارد ممکن است با ترفندهای گفته شده مشکل حل نشود و مجبور شوید گوشی را به تنظیمات کارخانه ای ببرید. در این حالت حتما به کاربر گوشی بگویید که تمام اطلاعاتش پاک خواهند شد و در صورت نیاز از آنها پشتیبان گیری کند.

کلام آخر

علاوه بر عناوین ذکر شده مشکل سخت افزاری نیز می تواند باعث کند شدن گوشی شود که در این صورت نیاز به اقدامات بیشتر خواهد بود. در این مورد و یا حتی موارد ذکر شده می توانید از کارشناسان البان مشاوره بگیرید.

 

البان

هدف ما در مجموعه‌ی البان همیشه این بوده که نوع نگاه همگان را به چگونگی دریافت خدمات تعمیرات بهبود دهیم و از تصویری که همواره رایج است فاصله بگیریم. در امتداد این هدف مجموعه‌ی آکادمی البان را راه‌اندازی کردیم با این چشم‌انداز که بتوانیم متخصصانی بااخلاق، امین، آگاه و البته مجرب و حرفه‌ای تربیت کنیم.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.