آموزش ریستور کردن آیفون از آکادمی البان

نحوه ریستور کردن آیفون یا همان بازیابی با استفاده از رایانه

بدون دیدگاه

گاهی گوشی آیفون به گونه ای می شود که باید آن را ریستور کنید. برای ریستور کردن آیفون باید از نرم افزار آی تونز (iTunes) استفاده شود. در ادامه برایتان از این پروسه خواهیم گفت. این آموزش از سری آموزش های تعمیرات نرم افزاری آیفون است که البان برایتان آماده کرده است.

ریستور کردن آیفون یا بازیابی آن

ممکن است صفحه گوشی سیاه شده باشد یا اروری بدهد که باید آن را ری استور کنید و یا شاید هم هیچ مشکلی ندارد و بخواهید آن را ریستور کنید. در حالت اول که مستقیم گوشی را به سیستم وصل می کنید اما در حالت دوم. گوشی را در هر حالتی که قرار دارد به کامپیوتر یا لپ تاپی که به اینترنت متصل است وصل می کنیم. کلید های home و power را همزمان نگه می داریم. پس از 7 ثانیه کلید power را رها کرده اما کلید home را نگه می داریم.

آموزش ریستور کردن آیفون از آکادمی البان

نرم افزار آی تونز اجرا می شود و گزینه restore iPhone فعال می شود. با زدن کلید restore نرم افزار به سرور اپل متصل شده، فایل مورد نظر را دانلود می کند و روی گوشی نصب می کند.

در صورتی که فایل گوشی را در آرشیو خود داشتید، همزمان با کلید restore دکمه شیفت روی کیبورد را نیز نگه دارید. با این کار نرم افزار آی تونز آدرس فایل فلش را از ما می پرسد.

آموزش ریستور کردن آیفون از آکادمی البان

توصیه داریم فایل ریستور را دانلود کنید تا برای چند گوشی بتوانید از آن استفاده کنید و هر بار مجبور نباشید فایل را که بین 1 تا 4 گیگ است دانلود کنید.

نکات مهم در زمان ری استور کردن آیفون

پیش از آغاز عملیات ریستور کردن آیفون باید به نکاتی توجه داشته باشید که در ادامه برایتان خواهیم گفت:

  • پیش از اتصال گوشی به رایانه از به روز بودن آی تونز مطمئن شوید و اگر نیست، حتما آن را به آخرین نسخه به روز کنید.
  • حتما از یک کابل مطئمن و سالم استفاده کنید که در وسط پروسه انجام کار مشکلی پیش نیاید.
  • با ریستور کردن، تمام اطلاعات از روی گوشی حذف می شوند!
  • در فرآیند ریستور کردن باید رمز اپل آیدی را وارد کنید، بنابراین با این روش نمی توانید بدون داشتن رمز اپل آیدی، آن را از روی گوشی حذف کنید.
  • اما با این کار رمز ابتدایی گوشی مانند سایر اطلاعات پاک خواهد شد!
  • گوشی به نسخه نرم افزاری برابر یا بیشتر قابل ریستور کردن است و امکان ریستور کردن به نسخه های پایین تر وجود ندارد.
  • فرمت فایل های ریستور آیفون به صورت ipsw. است.

چنانچه در پروسه ری استور کردن دچار مشکل شدید، اصلا نگران نباشید. می توانید از مشاوره رایگان واحد تعمیرات موبایل البان کمک بگیرید.

البان

هدف ما در مجموعه‌ی البان همیشه این بوده که نوع نگاه همگان را به چگونگی دریافت خدمات تعمیرات بهبود دهیم و از تصویری که همواره رایج است فاصله بگیریم. در امتداد این هدف مجموعه‌ی آکادمی البان را راه‌اندازی کردیم با این چشم‌انداز که بتوانیم متخصصانی بااخلاق، امین، آگاه و البته مجرب و حرفه‌ای تربیت کنیم.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.