منفجر شدن باتری موبایل

آیا شارژ طولانی مدت باتری گوشی را منفجر می کند؟

بدون دیدگاه

شارژ طولانی مدت باتری سوالی است که کاربران زیادی می پرسند که آیا برای گوشی مضر است یا خیر. در این پست که از آموزش های رایگان تعمیرات موبایل است به پاسخ این موضوع می پردازیم. هر چند که این موضوع خیلی بار تعمیراتی ندارد، اما به عنوان سوالی که بسیاری از کاربران از تعمیرکاران می پرسند باید آن را بدانند.

عوامل انفجار باتری گوشی چه هستند؟

باتری موبایل، قلب و منبع انرژی گوشی محسوب می شود. اگر آسیب ببیند کاربر خیلی اذیت خواهد شد. از طرفی اگر رفتار نادرستی با آن داشته باشد نیز می تواند به قیمت انفجار و از بین رفتن گوشی تمام شود.

شارژ طولانی مدت باتری | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

حرارت عامل اصلی خراب شدن و انفجار باتری داخل گوشی است. اگر باتری خارج از گوشی باشد نیز آسیب فیزیکی مانند فرو کردن یک شی نوک تیز می تواند باعث آتش گرفتن آن شود.

داغ شدن بیش از حد گوشی عوامل مختلفی می تواند داشته باشد، کار زیاد با گوشی، استفاده از گوشی در زیر آفتاب، کار کردن با گوشی و زیر شارژ بودن آن به صورت همزمان. در روزهای تابستانی و گرم، ماندن گوشی داخل ماشین زیر آفتاب نیز می تواند خطرناک باشد. که در این حالت علاوه بر خود موبایل، ماشین نیز در خطر خواهد بود.

خلاصه داغ شدن یا ضربه فیزیکی علت اصلی انفجار یا آتش گرفتن باتری موبایل است.

تاثیر شارژ طولانی مدت باتری چیست؟

شارژ کردن گوشی باعث گرم شدن و بعضا داغ شدن گوشی نیز می شود. اما در مورد شارژ طولانی مدت باتری باید گفت که این کار با احتمال خیلی کمی می تواند باعث آتش گرفتن گوشی شود. اما به شرایط شارژ و خود گوشی نیز بسیار بستگی دارد.

شارژ طولانی مدت باتری | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

  • به عنوان مثال اگر گوشی زیر شارژ باشد و شما همزمان از آن کار سنگین بکشید. بعضا داغ شدن گوشی می تواند آنقدر زیاد باشد که باعث آتش گرفتن گوشی شود. این موضوع در مورد باتری هایی که کمی هم ضعیف شده اند بیشتر محتمل است.
  • نکته دوم شرایطی است که گوشی در حال شارژ در آن باشد. افتادن گوشی لای مبل، قرار دادن آن زیر بالش و … می تواند هنگام شارژ طولانی مدت باتری دمای آن را به حد زیادی بالا ببرد که حتی سبب آتش سوزی نیز بشود.

جمع بندی

شارژ طولانی مدت باتری در شرایط خیلی خاصی می تواند باعث آتش گرفتن گوشی بشود. اما اگر آتش هم نگیرد، شارژ طولانی مدت گوشی به باتری آن آسیب می رساند و یک تعمیرکار حتما باید این موضوع را به مشتریانش گوشزد کند.

شارژ طولانی مدت باتری | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

چنانچه در زمینه باتری موبایل سوالات بیشتری دارید و می خواهید بیشتر یاد بگیرید می توانید از کارشناسان واحد تعمیرات موبایل البان کمک بگیرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.