شغل تعمیرات موبایل در ترکیه | آموزشگاه تعمیرات موبایل البان

شغل تعمیرات موبایل در ترکیه و مهاجرت به ترکیه

بدون دیدگاه

حتما شما هم تبلیغات زیادی در رابطه با خرید ملک در ترکیه به منظور گرفتن تابعیت و مهاجرت دیده و شنیده اید. اما در این مقاله روش ارزان تری را به شما می خواهیم بگوییم که به جای هزینه زیاد، می توانید با داشتن یک شغل به ترکیه بروید. شغل تعمیرات موبایل در ترکیه شغلی است که در این پست می خواهیم به آن بپردازیم و اینکه چگونه بتوانید سراغ این شغل بروید را هم برایتان شرح خواهیم داد.

نیازهای اساسی برای شغل تعمیرات موبایل در ترکیه چه هستند؟

در این بخش در رابطه با نیازهای اولیه برای شروع به کار در شغل تعمیرات موبایل خواهیم گفت. به صورت تیتروار بخواهیم این عناوین را ذکر کنیم، آموزش، جمع آوری مدارک مورد نیاز و اقدام به ارسال و تایید مدارک است.

اول از آموزش شروع می کنیم که به دو بخش تقسیم می شود. اول آموزش تعمیرات موبایل و دوم آموزش زبان ترکی یا حداقل انگلیسی است.

آموزش تعمیرات موبایل برای ایجاد شغل تعمیرات موبایل در ترکیه

برای آنکه بتوانید در ترکیه به صورت مستقل یا به صورت کار در یک شرکت به کار تعمیرات موبایل مشغول شوید لازمه آن این است که تعمیرات موبایل را به خوبی یاد بگیرید. با یادگیری و کسب مهارت قطعا می توانید در ترکیه به راحتی کار کنید.

آموزش به تنهایی کفایت نخواهد کرد. شما باید در ایران به اندازه کافی تجربه کار هم کسب کنید و در کنار آموزش بتوانید مدارک معتبر در این حوزه را نیز بدست آورید. احتمالا مهم ترین مدرکی که نیاز خواهید داشت، مدرک فنی حرفه ای است که در بیش از 120 کشور دنیا ارزش دارد و می توانید با آن کار کنید.

شغل تعمیرات موبایل در ترکیه | آموزشگاه تعمیرات موبایل البان

برای گرفتن مدرک فنی حرفه ای لازم است که از یک آموزشگاه شروع کنید. به خوبی آموزش ببینید و سپس برای آزمون اقدام کنید. در صورت قبولی در آزمون مدرکتان نیز آماده خواهد شد.

حواستان باشد که پروسه آموزش و اخذ مدرک یک پروسه حداقل 4-5 ماهه است و باید برایش وقت بگذارید. ضمن اینکه هرچه در این راستا بیشتر تمرین کنید و مهارت خودتان را افزایش دهید، قطعا بهتر می توانید کار کنید.

برای آموزش تعمیرات موبایل، آموزشگاه تعمیرات موبایل البان مرکزی است که به شما توصیه داریم حتما مد نظر قرار دهید.

آموزش زبان

با توجه به اینکه ترکیه یک کشور توریستی است، احتمالا زبان انگلیسی بسیاری از مشکلات شما را حل خواهد کرد، اما معمولا مشتریان شما در یک کشور، مسافران به آن کشور نخواهند بود و بومیان کشور بیشتر سراغ شما خواهند آمد.

برای آنکه بتوانید با بومیان و ساکنین مستقر در ترکیه ارتباط بگیرید، مشکلات آنها را بفهمید و بتوانید عیب دستگاهشان را به آنها گوشزد نمایید، لازم است که بتوانید به زبان خود آنها نیز صحبت کنید. بنابراین باید که حداقل زبان آذری مورد نیاز را فرا بگیرید تا در این زمینه بتوانید به صورت صحیح ارتباط بگیرید.

یعنی در واقع شما اینطور به قضیه نگاه کنید که می خواهید در ایران شغل تعمیرات موبایل را راه اندازی کنید و به چه مواردی نیاز دارید، حال که می خواهید این کار را در یک کشور دیگر راه اندازی کنید و یا در آن مشغول شوید، قطعا علاوه بر نیازهایی که در ایران دارید، امکان برقراری ارتباط را هم باید اضافه کنید.

شرایط شغل تعمیرات موبایل در ترکیه به چه صورتی است؟

مهم ترین موضوعات برای زندگی در یک کشور دیگر یا همان مهاجرت این است که هزینه زندگی در کشور مقصد و همچنین درآمد به چه صورتی است. البته که اعداد بیان شده همگی میانگین هستند و فرد باز هم باید خودش کاملا بررسی نماید چرا که شهر به شهر می تواند این اعداد متفاوت باشند.

درآمد شغل تعمیرات موبایل در ترکیه 

میانگین درآمدی شغل تعمیرات موبایل در ترکیه بسته به میزان مهارت و تسلط شما می تواند در حدود 4000 لیر در نظر گرفت. این عدد به شرطی است که شما در یک شرکت جذب کار شوید و یک وعده غذا نیز به شما داده خواهد شد.

اگر شما بتوانید پذیرش شغلی از یک موسسه یا شرکت داشته باشید، در ابتدا یک ویزای کار 1 ساله یا اقامت با اجازه کار یک ساله دریافت می کنید و در صورت ادامه دار بودن شغلتان، در مرحله دوم اقامت دو ساله و در مرحله سوم اقامت سه ساله به شما داده خواهد شد. یعنی شما با مشغول شده به شغل تعمیرات موبایل در ترکیه تا 6 سال می توانید اقامت داشته باشید.

اگر به هر نحوی شما به مدت 8 سال در ترکیه مشغول به کار باشید، می توانید اقامت دائم ترکیه را بگیرید و به عنوان یک شهروند ترکیه در آن کشور زندگی کنید.

هزینه زندگی در ترکیه

هزینه زندگی در ترکیه به صورت میانگین تقریبا 30 درصد کمتر از ایران و هچنین اجاره خانه تقریبا 60 درصد کمتر از ایران است. به صورت میانگین با احتساب هزینه تمام وعده های غذایی، هزینه زندگی به صورت میانگین در حدود 4000 تا 4500 لیر در ماه برآورد می شود که اگر شما در محلی کار کنید که یک وعده غذایی به شما داده می شود، می توانید این مبلغ را ذخیره کنید و از هزینه ها کم کنید.

تقریبا هزینه یک وعده غذا در یک رستورانی که گران نیست میانگین 45 لیر در نظر گرفته می شود که اگر 20 وعده را فرض کنیم می توان 900 لیر را از هزینه ها کم کرد که معادل 3100 تا 3600 لیر در ماه خواهد شد.

برای مهاجرت شغلی به ترکیه از کجا باید شروع کنیم؟

در ابتدا باید بگوییم که به هیچ عنوان این مقاله را مبنای تصمیم گیری قرار ندهید و از جاهای دیگر هم تحقیقات بیشتری برای موضوع مهاجرت به ترکیه را داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را اخذ کنید.

اما برای شروع فرآیند مهاجرت به ترکیه یا هر کشور دیگری با هدف مهاجرت شغلی آن هم در زمینه تعمیرات موبایل، اولین اقدام این است که خود را در این زمینه پرورش دهید و مهارت تعمیرات موبایل را به دست آورید.

شغل تعمیرات موبایل در ترکیه | آموزشگاه تعمیرات موبایل البان

آموزشگاه تعمیرات موبایل البان آمادگی ارائه مشاوره کامل در حوزه یادگیری و آموزش تعمیرات موبایل را دارد. کافی است مشخصات خود را در فرم پیش ثبت نام آموزش تعمیرات موبایل البان پر کنید تا کارشناسان در اولین فرصت با شما تماس بگیرند و در این زمینه کامل راهنماییتان کنند. همچنین می توانید سوالات خود را از طریق دایرکت پیج اینستاگرام البان هم مطرح کنید.

به موازات باید کارهای دیگری از قبیل یادگیری زبان و همچنین پیدا کردن یک آژانس خوب برای انجام ساده تر کارهای اداری و گذراندن روال اداری را پیگیری کنید.

البان

هدف ما در مجموعه‌ی البان همیشه این بوده که نوع نگاه همگان را به چگونگی دریافت خدمات تعمیرات بهبود دهیم و از تصویری که همواره رایج است فاصله بگیریم. در امتداد این هدف مجموعه‌ی آکادمی البان را راه‌اندازی کردیم با این چشم‌انداز که بتوانیم متخصصانی بااخلاق، امین، آگاه و البته مجرب و حرفه‌ای تربیت کنیم.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.