تعمیرات موبایل

شغل تعمیرات موبایل

5 دیدگاه

شغل تعمیرات موبایل یکی از شغل های پر بازده در سال های اخیر در کشور عزیزمان ایران بوده است. شاید دانستن این مطلب برای شما جالب باشد که مجله فوربز در نتایج تحقیقی عنوان داشته است تعمیرات موبایل در سال 2017 یکی از 15 شغل پردرآمد در کل دنیا بوده است. دراین مقاله میخواهیم به صورت کامل شغل تعمیرات موبایل را از زوایای گوناگون بررسی کنیم.

وضعیت شغل تعمیرات موبایل در ایران و سایر نقاط جهان

برای شروع مطلب نظر شما را به تحقیقات دکتر همیلتون جلب می‌کنیم. طبق مطالعاتی که آقای دکتر جورج همیلتون از دانشگاه جورج میشیگان در سال 2018 داشت، به ان نتیجه رسیده که 25% از دارندگان گوشی های هوشمند، صفحه نمایش گوشی خود را می‌شکنند. خبری که به یقین از شنیدن آن متعجب شده اید!. اما واقعیتی انکار ناپذیز است.

در کنار این مطالعات موضوع جالب دیگر نرخ نفوذ گوشی های هوشمند در دست مردم است که این آمار از 100درصد نیز بالاتر است، یعنی بیشتر از جمعیت دنیا، گوشی موبایل وجود دارد! این موضوع در آخرین آمار منتشر شده در ایران نیز صادق است.

شغل تعمیرات موبایل با آکادمی تعمیرات موبایل البان

طبق آخرین اعلام رسمی سازمان واردات کشور، نیاز بازار گوشی های موبایل در ایران ماهانه یک و نیم میلیون عدد دستگاه است. تمام این گوشی ها باید با گارانتی ارائه شوند. اما جالب است بدانید که تنها ده درصد از خرابی های پیش آمده معمولا شامل پوشش گارانتی می شوند و در 90 درصد موارد، گارانتی پوششی برای مشکل پیش آمده ندارد.

بنابراین شغل تعمیرات موبایل می تواند درآمد خوبی برای شخص دارای مهارت و علم در این زمینه داشته باشد و همواره افراد برای مشکلات موبایلی خود که کم هم نیستند به این گونه مشاغل مراجعه خواهند کرد.

حال چه گوشی به شرکت گارانتی بخواهد برود و چه در یک تعمیرگاه تعمیر شود، بلاخره نیاز به شغل تعمیرکاری برای هر دو حوزه نیاز است. هم می توان در یک شرکت گارانتی مشغول به کار شد و هم به صورت مستقل در یک مغازه. و برای هر دو حالت لازم است آموزش تعمیر موبایل را دیده باشید.

نگاهی به شغل‌های خدماتی و شغل تعمیرات موبایل 

کلا در آمار منتشر شده از سوی سازمان های مختلف، شغل های خدماتی در حال و آینده حرف اول را خواهند زد. کالایی فروخته می شود و بعد از آن خدمات مختلفی نیاز خواهد داشت. افرادی که در این زمینه علم و مهارت داشته باشند، می توانند سهم خوبی از بازار را از آن خود کنند.

در میان انواع خدمات قابل ارائه، خدمتی بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد که بیشتر هم در میان مردم رخنه کرده باشد و نیاز بیشتری برای آن وجود داشته باشد. که همانطور که گفتیم خدمات مربوط به موبایل یکی از آنها است.

با وجود تعداد زیاد گوشی های موبایل در بازار و در دستان مردم و نوع استفاده از آنها که احتمال خرابی شان همیشه بالا است، شغل تعمیرات موبایل قطعا یک شغل خدماتی بسیار خوب و پرکار محسوب می شود.

نوع استفاده از گوشی موبایل این گونه است که قطعا نیاز به تعمیرات پیدا خواهد کرد و تعویض باتری یکی از مواردی است که هر موبایلی به آن نیاز خواهد داشت. حتی اگر کاربر از گوشی خود به بهترین شکل استفاده کند، تعویض باتری کمترین کاری است که باید برای آن انجام شود.

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟

حتما اولین سوالی که ذهن شما را به خود مشغول می کند، میزان درآمد شغل تعمیرات موبایل است. اینکه هر کسی چقدر می تواند درآمد کسب کند به مهارت های مختلفی در او بستگی دارد. تنها موضوعی که ما می توانیم به آن بپردازیم بحث حداقل درآمدی است که فرد می تواند داشته باشد و رسیدن یا نرسیدن به آن به خودش بستگی دارد.

بسیاری از مشکلاتی که برای گوشی های هوشمند ایجاد می شود به سادگی قابل تعمیر هستند. به عنوان مثال تعویض باتری در کمتر از نیم ساعت و تعویض صفحه نمایش در کمتر یک ساعت با سود و اجرت حداقلی 150 هزار تومان. در نمودار زیر اطلاعاتی را با شما به اشتراک گذاشته ایم که میزان خرابی گوشی ها را به تفکیک مشکلاتی که برایشان پیش می آید بیان کرده است. همان طور که مشخص است بیشتر از 50% از خرابی گوشی ها مربوط به خرابی های ساده نظیر باتری و صفحه نمایش هستند، نزدیک به 40% خرابی های با مشکلات متوسط و کمتر از 10% با مشکلات خاص و سخت مواجه هستند.

شغل تعمیرات موبایل با آکادمی تعمیرات موبایل البان

ابزار تعمیرات هم به ترتیب سختی و آسانی نوع تعمیرات هزینه شان از کم به زیاد تغییر می کند. بعضا برای تعویض باتری موبایل تنها نیاز به چند نوع پیچ گوشتی خواهد بود که تا دومین تعمیرات هزینه همه شان در خواهد آمد.

اگر خوب بتوانید بازاریابی کنید و تعمیرات خوب و مطمئن ارائه دهید، هزینه تجهیز کردن کارگاه خودتان را حداکثر ظرف مدت یک ماه می توانید اوکی کنید. این کار با انجام حداقل 2-3 تعمیر موبایل در روز قابل به دست آمدن است!

با چقدر سرمایه می توان کار تعمیرات موبایل را آغاز کرد؟

سرمایه مورد نیاز برای شغل تعمیرات موبایل به سه بخش تقسیم می شود. برای هر بخش به طور جداگانه هزینه های تقریبی را بیان خواهیم کرد.

هزینه آموزش تعمیر گوشی

در ابتدا باید تعمیرات موبایل را یاد بگیرید. برای فراگیری تعمیرات موبایل باید به آموزشگاه های معتبر مراجعه کرد و سعی کنید به خوبی تعمیرات را یاد بگیرید تا بتوانید با آموزش صحیح، مهارت و دانش خود را افزایش دهید تا بتوانید با دانش خودتان کسب دانش کنید.

هزینه آموزش با توجه به سطحی که می خواهید یاد بگیرید، از حداقل 400هزار تومان برای آموزش مجازی و حداقل یک میلیون تومان برای آموزش های حضوری آغاز می شود. حال با توجه به اینکه تا چه حد می خواهید یاد بگیرید و باید زمان و هزینه صرف کنید.

هزینه ابزار تعمیر گوشی

هنگامی که کار تعمیرات موبایل را یاد گرفتید و حتی برای آموزش بهتر، باید ابزار متناسب با سطح یادگیری خودتان را تهیه کنید. حداقل ابزاری که نیاز دارید عبارتند از هیتر، هویه، لوپ، منبع تغذیه، انواع پیچ گوشتی، رایانه و … حال هرچقدر که شما بیشتر یاد گرفته باشید و کارهای تخصصی تری بتوانید انجام دهید باید که ابزار قوی تر و بیشتری هم تهیه کنید.

اما توصیه داریم که از ابتدا با ابزار زیاد شروع نکنید. معمولا 70 درصد از کارهای تعمیراتی نیازی به ابزار خیلی تخصصی ندارند و با حداقل ابزار می توانید کار را انجام دهید. اما از طرفی این را هم در نظر داشته باشید که اجرت و دستمزد کارهای تخصصی هم خیلی بیشتر از کارهای معمولی است.

هزینه مغازه تعمیرات موبایل

هزینه بعدی مربوط به محل تعمیرات شماست. یا ممکن است بخواهید برای خودتان کار کنید و یا بخواهید برای یک شرکت کار کنید. معمولا برای کار در شرکت ها باید تجربه ای چند ساله داشته باشید تا شرکت به شما اعتماد کرده و استخدامتان کند.

اما برای گرفتن مغازه شما هم می توانید یک مغازه را دربست برای خودتان اجاره کنید و هم می توانید یک میز تعمیراتی در یک مغازه اجاره کنید. قطعا گرفتن میز ارزان تر خواهد بود، اما احتمالا باید با صاحب مغازه در سود شریک شوید.

هزینه مغازه و محل تعمیرات بسیار می تواند متفاوت باشد. بسته به محلی که انتخاب می کنید و متراژ. نزدیک بودن و راحتی دسترسی به مراکزی نظیر پاساژ علاالدین و چارسو محاسن زیادی دارند، اما ممکن است در افزایش هزینه شما هم اثر مستقیمی داشته باشد.

از کجا و چگونه برای کار تعمیرات موبایل آغاز کنیم؟

آموزش صحیح و کامل مهم ترین موضوع در امر تعمیرات موبایل است. برای آغاز شما باید به صورت کامل، علمی و صحیح آموزش ببینید. هزینه آموزش در آموزشگاه های مختلف بر اساس نوع محتوای آموزشی متفاوت است.

می توان گام های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک تعمیرکار حرفه ای را مانند شکل زیر در نظر داشت:

شغل تعمیرات موبایل | آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان

ما به شما آکادمی آموزش تعمیرات موبایل البان را به عنوان یک آموزشگاه آموزش تعمیرات موبایل بسیار مناسب مناسب توصیه می کنیم. این مجموعه به لطف قرار گرفتن در کنار مجموعه تعمیراتی البان آخرین و به روز ترین عناوین آموزشی را به شما آموزش می دهد. پشتیبانی بعد از آموزش هم موضوع بسیار مهمی است که البان چه در جهت انجام تعمیرات و چه در جهت آموزش در کنار شما خواهد بود.

اگر دنبال یک شغل مناسب می گردید، اولین قدم آموزش است که ما در البان درخدمتتان خواهیم بود. با ثبت نام در البان کارشناسان مشاوره کاملی به شما ارائه خواهند داد. ما برای شما که در ابتدای این راه هستید یک هدیه کوچک آماده کرده ایم، کافی است مشخصات خود را در فرم زیر وارد نمایید تا در واتساپ یک کتاب آموزش تعمیرات موبایل رایگان برایتان ارسال شود:

دریافت شماره واتس‌اپ

5 دیدگاه

 1. 1399-09-19

  سلام، با نیروی آموزش دیده همکاری نمیکنید؟؟ حتما باید خودتون آموزش بدین؟

  • 1399-09-22

   سلام
   با واحد تعمیرات موبایل البان از طریق ثبت یک درخواست و یا تماس با شماره درج شده در سایت ارتباط بگیرید
   https://elbaan.com/repair/

 2. 1399-10-08

  برای تبدیل شدن به یک تعمیر کار حرفه ای و تخصصی از آموزشگاه باید شروع کنیم یا از ابتدا تو یک مغازه کاراموزی کنیم؟

  • 1399-10-08

   سلام
   بهتر است ابتدا تعمیرات یاد بگیرید و بعد در مغازه کار یا کارآموزی کنید.
   معمولا با افراد صفر کیلومتر خیلی خوب برخورد نمی شود

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.