تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل به عنوان شغل دوم

4 دیدگاه

درآمد بیشتر و زندگی بهتر همیشه برای همه مطلوب بوده و هست. افرادی که شاغل هستند بعضا با شغل دوم دنبال رسیدن به این هدف هستند. حال ما می خواهیم در این مقاله شغل تعمیرات موبایل را به عنوان شغلی که می تواند شغل اول و یا دوم شما باشد معرفی کنیم.

شغل تعمیرات موبایل چگونه به عنوان شغل دوم محسوب می شود؟

اولین سوالی که پیش خود به آن فکر می کنید این است که چگونه می توانیم تعمیرات موبایل را در کنار شغل اصلی خود داشته باشیم. در ادامه حالت مختلف را برایتان می گوییم و بعد از این بحث در مورد اینکه نیازمندی های شغل تعمیرات موبایل چه هستند توضیحاتی خواهیم داد.

شغل دوم تعمیرات موبایل در محل کار اول

اگر شما در حال حاضر در جایی مشغول به کار هستید، حتما همکارانی هم در آنجا دارید. هر کدام از این افراد نیز قطعا یک یا دو گوشی دارند و در کنار خودشان خانواده هایشان نیز گوشی هایی دارند. پس به ازای هر همکار حداقل 3-4 گوشی وجود دارد.

بلاخره هر طور که از این گوشی ها نیز استفاده شود، احتمال خراب شدن دارند. و اگر خراب شوند، همکار شما چه کاری برایش راحت تر است؟ بله، اینکه گوشی اش را بدون نیاز به گرفتن مرخصی و رفتن به مراکز تعمیرات موبایل تعمیر نماید و مخصوصا پیش کسی که او را می شناسد!

شغل دوم تعمیرات موبایل | آکادمی البان

پس اگر شما تعمیرات بلد باشید، اولین گزینه او برای تعمیر گوشی اش خواهید بود. اما مراقب باشید که در چنین جاهایی هرگز سراغ کارهای پر ریسک نروید و اگر کاری را خوب بلد نیستید، انجام ندهید. صلب اعتماد یک نفر سبب می شود تا کلا اعتبار شما میان همکاران خدجه دار شود!

شغل تعمیرکاری به صورت مجزا

اگر حالت اول برایتان جذاب نیست، حالت دیگر این است که در ساعات بعد از ساعات کاری شغل اول تان اقدام به تعمیرات موبایل در مغازه و اماکن مشابه به آن کنید. البته که این کار ممکن است با درآمد بیشتری همراه باشد، اما قطعا هزینه های شما بیشتر خواهند شد.

هزینه هایی مانند اجاره محل، مالیات بر درآمد، نیاز به تبلیغات و … که در مورد اول این هزینه ها وجود نداشتند.

البته که اگر شما مغازه تعمیرات موبایل هم داشته باشید، می توانید موردهای تعمیراتی همکاران شغل اول خود را نیز جمع کرده و در تعمیرگاه تان آن ها را تعمیر کنید و این دسته از مشتریان را از دست نمی دهید.

نیازمندی های تعمیرات موبایل به عنوان شغل دوم چه هستند؟

بعد از آنکه با شیوه های کسب درآمد به واسطه شغل دوم تعمیرات موبایل آشنا شدید، حال باید بدانید که برای اینکه این کار را شروع کنید نیاز است تا چه اقداماتی انجام دهید؟

گام اول آموزش

مسلما تا وقتی که کار تعمیرات را بلد نباشید، نمی توانید به آن به عنوان شغل نگاه کنید. باید این حرفه را خوب آموزش ببینید و بعد از آموزش نیز تمرین کنید و به روز بمانید تا بتوانید از پس کارهای مختلف برآیید.

برای آموزش خوب باید سراغ شیوه های آموزشی خوب نیز باشید که در انتها برایتان توضیح می دهیم.

گام دوم تهیه ابزار

بعد از آنکه آموزش دیدید و کارها را یاد گرفتید، باید ابزار مورد نیاز برای تعمیرات را تهیه کنید. از آنجا که تعمیرات موبایل شغل دوم شما محسوب می شود، توصیه داریم که در ابتدا خیلی ابزار سطح بالا و تخصصی نگیرید. هزینه این گونه دستگاه ها زیاد است و با توجه به مدت زمانی که برای این کار می گذارید، بازگشت سرمایه تان خیلی طولانی خواهد شد و شاید خیلی دیر به سود برسید.

شغل دوم تعمیرات موبایل | آکادمی البان

کلام آخر

این بود توضیحی مختصر در مورد شغل تعمیرات موبایل به عنوان شغل دوم یا حتی شغل اول. اگر برای آغاز این کار نیاز به مشاوره بیشتر دارید، می توانید از کارشناسان آکادمی البان با یک ثبت نام کوچک در سایت آن، مشاوره رایگان بگیرید.

اگر هم که این کار را شروع کرده اید می توانید در امر تعمیرات از مشاوره و کمک کارشناسان واحد تعمیرات البان کمک بگیرید

4 دیدگاه

 1. 1398-01-26

  من کارمند هستم و تا عصر درگیر کارم این امکان هست که 7 به بعد بیام کلاس ها؟

  • 1398-01-26

   بله برای کارمندان ساعت های ویژه ای در نظر گرفتیم. با ما تماس بگیرید تا کلاس ها را با زمان شما برنامه ریزی کنیم. ممنونم از پیام شما

 2. 1398-01-31

  کارمند هستم و عصرها میرم مسافر کشی، ترافیک و جر و بحث با مسافر خیلی خسته کننده شب هم که میام خونه نه حالی دارم نه پولی. راجب تعمیرات موبایل خیلی تحقیق کردم دوست دارم آموزش ببینم.

  • 1398-01-31

   سلام
   ممنونم بابت پیام شما

   اتفاقا آموزشگاه موبایل دکی برای کارمندان برنامه ویژه ای را در نظر گرفت در خدمت شما هستیم.با تشکر

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.