شغل مناسب تعمیرات موبایل آکادمی البان

تعمیرات موبایل شغل مناسب برای افراد مختلف

2 دیدگاه

یکی از مهم ترین مسائل زندگی امروز داشتن یک شغل مناسب است. شغلی که علاوه بر داشتن درآمد خوب، حس خوبی را هم به صاحب شغل بدهد. در این پست می خواهیم در رابطه با شغل تعمیرات موبایل برایتان توضیح دهیم تا خودتان در مورد مناسب بودن یا نبودنش تصمیم بگیرید.

نیازمندی‌های شغل مناسب تعمیرات موبایل

هر کاری نیازمندی های خاص خودش را دارد. در ادامه در رابطه با انواع نیازمندی های شغل تعمیرات موبایل خواهیم گفت.

آموزش مناسب برای شغل مناسب 

مهم ترین موضوع داشتن اطلاعات و دانش است. شما برای هر کاری باید دانش آن کار را داشته باشید. آموزش خوب و با کیفیت می تواند متضمن ایجاد شغل مناسب باشد. اما موضوع مهم مدت زمان یادگیری و همچنین هزینه این دوره آموزشی است.

تعمیرات موبایل را می توان در عرض دو ماه در سطح خوبی فرا گرفت تا قادر شوید بسیاری از کارهای سخت افزاری و نرم افزاری را انجام دهید. هزینه یادگیری این دو ماه روی هم تقریبا 3 میلیون تومان می شود. زمان و هزینه یادگیری تعمیرات موبایل عدد خیلی زیادی نیست.

البته که سطوح بالاتری هم وجود دارند که برای درآمد بیشتر می توانید آنها را نیز یاد بگیرید.

خصوصیات فردی

نکته بعدی این است که آیا من برای تعمیرات موبایل مناسب هستم؟ در حقیقت همه مناسب این کار هستند مگر آنکه لرزش دست داشته باشید، عصبی و عجول باشید، قادر به فراگیری و به کارگیری آموزش های تعمیرات موبایل را نداشته باشید.

این علم اکتسابی است و هیچ کس ذاتا تعمیرکار به دنیا نمی آید. شاید برخی افراد به دلیل علایق شخصی شان به کارهای فنی زودتر در این زمینه راه بیفتند، اما این موضوع به این معنا نیست که آنها هم نیاز به آموزش ندارند و همه چیز را بلد هستند.

هزینه های راه اندازی شغل مناسب

بعد از آموزش نوبت به آغاز کار می رسد. این شغل را در چند حالت می توانید انجام دهید:

 • گرفتن مغازه مستقل: هزینه این کار بسیار زیاد است و در ابتدای کار اصلا توصیه نمی شود. بعد از آموزش خیلی مهم است که مهارت های فراگرفته را به صورت عملی تقویت کنید.
 • اجاره میز در یک مغازه: برخی از مغازه های موبایل فروشی هستند که میزی تحت عنوان میز تعمیرات هم در مغازه خودشان دارند. بعضا این افراد این میز را اجاره می دهند. برخی حتی دستگاه ها و ابزار را هم خودشان می دهند و به صورت درصدی با تعمیرکار کار می کنند.
 • کار در شرکت های تعمیرات موبایل: شرکت هایی هستند که به صورت سیستمی تعمیرات انجام می دهند. هر کدام شیوه پرداخت مختص خودشان را دارند. توصیه داریم حتما تمام شرکت ها را بررسی کنید و سپس یک مورد را انتخاب کنید. شرکت تعمیرات البان را هم فراموش نکنید

تهیه ابزار بین یک تا صد میلیون می تواند هزینه داشته باشد، اما آنچه قطعا مورد نیاز شما است در بیشترین حالت حدود 3-4 میلیون تومان می شود.

شغل مناسب تعمیرات موبایل آکادمی البان

درآمد تعمیرات موبایل چقدر است؟

درآمد این شغل مناسب را با هم بررسی می کنیم. اجرت کارهای تعمیراتی به صورت میانگین 150هزار تومان هستند. حال اینکه شما بالای میانگین کار می زنید یا پایین آن بستگی به میزان آموزش و مهارت شما دارد. فرض کنید در روز 2 عدد کار بزنید که می شود میانگین 300هزار تومان. اگر در ماه 20 روز کاری داشته باشید، درآمد شما چیزی در حدود 6میلیون تومان می شود.

بسته به اینکه در چه حالتی کار تعمیرات را انجام می دهید هزینه هایتان باید از این عدد کسر شود. این مدل در کمترین حالت بود که شما در روز فقط 2 عدد کار بزنید. حال اگر تعداد این کارها بیشتر شوند، قطعا درآمدتان نیز بیشتر خواهد شد.

نکته مهم اینکه شما در کنار کار تعمیرات، می توانید وسایل جانبی موبایل نیز بفروشید! که سود این وسایل بسیار زیاد است که البته نیاز به سرمایه در گردش نیز دارد.

البان

هدف ما در مجموعه‌ی البان همیشه این بوده که نوع نگاه همگان را به چگونگی دریافت خدمات تعمیرات بهبود دهیم و از تصویری که همواره رایج است فاصله بگیریم. در امتداد این هدف مجموعه‌ی آکادمی البان را راه‌اندازی کردیم با این چشم‌انداز که بتوانیم متخصصانی بااخلاق، امین، آگاه و البته مجرب و حرفه‌ای تربیت کنیم.

2 دیدگاه

 1. 1400-02-22

  امکان راه اندازی تعمیرات موبایل در محل هم وجود داره
  به نظرم ایده خوبیه برای کسی که نمیخواد هزینه اجاره دفتر و مغازه بده
  اموزش ببینیم و بعد کسب و کار خودمون رو راه بندازیم

  • 1400-02-22

   سلام
   بله، مجموعه تعمیرات البان معقوله تعمیرات گوشی در محل را از رویا به حقیقت تبدیل کرده و تا جای ممکن با رعایت پروتکل های بهداشتی سعی می کند تعمیرات ممکن را در محل انجام دهد
   بنابراین آموزش ها نیز به گونه ای هستند که فرد بتواند در محل تعمیرات انجام دهد

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.