راه حل فراموشی رمز عبور گوشی | آکادمی البان

راه حل فراموشی رمز عبور گوشی ! نگران نباشید!

بدون دیدگاه

با توجه به محتویات گوشی های همراه، امنیت آنها بسیار مهم است. اما فراموشی رمز عبور گوشی می تواند برای صاحب گویشی دردسر باشد و باعث شود که نتواند به اطلاعاتش دسترسی داشته باشد. در ادامه البان برایتان راهکار رهایی از مشکل را بیان می کند.

مطلب مرتبط: آموزش رایگان تعمیرات موبایل

راه حل فراموشی رمز عبور گوشی بدون از دست دادن اطلاعات

فراموشی رمز گوشی

راه حل فراموشی رمز عبور گوشی !رمزهای زیاد روی وسایل مختلف باعث گیج شدن و بعضا فراموشی رمز عبور می شود. روی صحبت ما با کاربران اندرویدی است که رمز ابتدایی گوشی خود را فراموش کرده اند و نمی خواهند اطلاعاتشان با ریست فکتوری از بین برود. در ادامه چند راه برای بازیابی رمز گوشی را خواهیم گفت:

بازیابی رمز عبور با استفاده از جیمیل

این روش درصورتی جواب می دهد که کاربر روی گوشی خودش جیمیل ست کرده باشد و به جیمیلش نیز دسترسی کامل داشته باشد. در آن صورت می توان رمز فراموش شده را بازیابی کرد.

با توجه به تنظیمات گوشی، پس از چند بار اشتباه وارد کردن رمز، یک لینک ظاهر می شود برای بازیابی رمز تحت یکی از عناوین Forgot Password یا Forgot Pattern. بمعنای فراموشی رمز یا فراموشی طرح رمز. اگر این لینک را بزنید، وارد صفحه ای می شوید که بایستی اکانت جیمیل تنظیم شده روی گوشی را وارد کنید. با این کار احتمالا اجازه دسترسی گوشی به شما داده خواهد شد.

فراموشی رمز گوشی
فراموشی رمز گوشی

 

فراموشی رمز عبور و تایید هویت دو مرحله ای 

اگر روش اول را نتوانستید اجرا کنید اقدام بعدی را انجام دهید. این بار بعد از وارد کردن اطلاعات اکانت، با یکی از راه های تماس صوتی و یا پیامک بایستی کد ارسالی از طرف گوگل را وارد کنید.

بازیابی رمز از طریق اکانت گوگل

راه دیگری هم هست. وارد اکانت گوگل صاحب گوشی شوید. روی هر سیستمی که در اختیار دارید. داخل اکانت جیمیل، تمام دستگاه هایی که جیمیل او روی آن ها ست شده است قابل دیدن هستند و می توانید از طریق جیمیل آن ها را کنترل کنید. یکی از کارهایی که می توان در این بخش کرد، تغییر دادن رمز گوشی است.

راهکار نهایی که سبب پاک شدن اطلاعات خواهد شد

راهکار نهایی که در آن اطلاعات نیز پاک می شوند، این است که از طریق حالت ریکاوری گوشی آن را فکتوری ریست کنید. گوشی را خاموش کرده و در حالت ریکاوری بالا بیاورید و از این قسمت گوشی را فکتوری ریست کنید.

Image result for android password pattern recovery

 

در انتها به کاربران توصیه کنید که برای احتیاط خوب است که هر چند وقت یک بار از روی گوشی یک نسخه پشتیبان تهیه کنند تا در چنین مواقعی مشکلی پیش نیاید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.