لوازم تعمیرکاری مورد نیاز آکادمی البان

لوازم تعمیرکاری مورد نیاز برای راه اندازی تعمیرات موبایل

بدون دیدگاه

شما بعد از آموزش دیدن در کلاس‌های آموزش تعمیرات موبایل  با ابزار مورد نیاز  برای تعمیرات گوشی در محل، کلینیک و تعمیرگاه آشنا خواهید شد.خیلی از کاراموزان موبایل  مایل هستند از قبل بدانند که تعمیرات گوشی با چه  لوازمی انجام می شود در این مقاله سعی خواهیم کرد مواردی را که بیشتر تعمیرکاران موبایل مورد استفاده قرار می‌دهند را ذکر کنیم.

ست پیچ گوشتی: شاید از اولین لوازم تعمیرکاری هر تعمیرکار لوازم مورد نیاز برای باز کردن گوشی باشد. گوشی هایی نظیر انواع آیفون با باز کردن چند پیچ به سادگی باز می شوند و نیازی به لوازم دیگری ندارند، اما گوشی هایی مانند انواع گوشی های سامسونگ از این قاعده مستثنی هستند. در بازار مدل های بسیارمنتوعی از پیچ گوشی های مورد نیاز موجود است. بسته به کیفیت آن ها قیمت های متفاوتی ارائه می شود.

لوازم تعمیرکاری موبایل دکی

هیتر: هیتر یا سشوار صنعتی یکی از وسایلی است که خیلی باید هنگام کار با آن دقت کرد. از این وسیله در راستای باز و نرم کردن چسب های به کار رفته در محکم کردن قطعات گوشی استفاده می شود. نکته خیلی مهم این است که حرارت روی گوشی یکنواخت باشد و به طوری نباشد که باعث سوختن آن شود.

منبع تغذیه: یک منبع تغذیه 3 آمپری که برای تست برد گوشی لازم هست. تست هایی همچون تست جریان کشی، تست ولتاژهای سر اجزای برد و …. این منبع تغذیه باید امکان تنظیم جریان را داشته باشد و نمی توان از مدل جریان ثابت آن در تمام موارد استفاده کرد.

 هویه و لحیم: برای جابجایی انواع قطعات روی برد، آی سی، چیپ و … نیاز به یک هویه نسبتا تخصصی با قابلیت تنظیم دما دارید. گاهی برای آی سی های خیلی کوچک نیاز هست که انواع سری های هویه کاری را هم داشته باشید. 

 

پولکی: یک قطعه فلزی یا پلاستیکی ظریف که برای باز کردن و جداسازی قاب به کار می رود.
مکنده: وسیله ای است ساده برای جدا کردن با کنترل صفحه نمایش از برد گوشی

پایه نگهدارنده: حتما نیاز دارید تا هنگام کار روی گوشی آن را در جای خودش محکم کنید. کوچکترین حرکتی می تواند آسیب های زیادی به برد و گوشی وارد سازد.
انواع دیگر لوازم تعمیرکاری مورد نیاز هم عبارتند از: اسپری خشک، اسپری چرب، روغن لحیم، خمیر قلع، چسب نسوز، اسپری فریز، اسفنج نسوز، چسب ۱۲۳، قلع، الکل، تینر ۱۰۰۰۰، پراپ، خمیر سلیکون، اسپنتول فلزی، حلال چسب ال سی دی، خمیر فلکس جامد، قاب بازکن کوچک فلزی، سیم لاکی، سیم ظرفشویی، شلنگ نسوز، دم باریک، کف چین، انبردست کوچک، کشوی ریز نگهدارنده قطعات الکترونیک و …
البته معلوم هست که با توجه به سطح آمادگی و مهارت شما برخی از این ادوات ممکن است به کار شما نیاید، اما اگر هدفتان پیشرفت و رسیدن به نهایت کار هست بلاخره به تمام این ادوات نیاز خواهید داشت!

احتمالا هنوز سوالاتی در ذهن بدون پاسخ باقیمانده است. نگران نباشید . میتوانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان اساتید آکادمی البان کمک بگیرید. این تماس ها و مشاوره ها کاملا رایگان است. تلاش ما برای این است که راهی درست در آموزش تعمیرات موبایل را با شما به اشتراک بگذاریم.

اگر تمایل به شرکت در کلاس های آموزش تعمیرات آکادمی البان دارید ، می توانید به خانواده ما محلق شوید و به روشی متفاوت تعمیرات موبایل را آموزش ببینید. البان تجربه ای متفاوت در آموزش تعمیرات موبایل است و ما می کوشیم تعمیرکاران موفق را آموزش دهیم.

 

بدون دیدگاه

  1. 1397-04-22

    5

  2. 1397-04-30

    4

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.