مشاغل خانگی | آموزش تعمیرات موبایل

مشاغل خانگی و شغل تعمیرات موبایل در خانه

بدون دیدگاه

مشاغل خانگی به مشاغلی گفته می شود که یک فرد می تواند در منزل مسکونی خودش بدون ایجاد مزاحمت و صلب آرامش از همسایگان و دیگر ساکنین انجام داده و به این وسیله کسب درآمد کند و یا کالایی تولید کند و در بازار فروش نیز عرضه کند. در ادامه کمی در رابطه با مشاغل خانگی بیشتر توضیح می دهیم و سپس به شغل تعمیرات موبایل به عنوان یک شغل خانگی نگاهی می اندازیم.

مشاغل خانگی چه هستند و چگونه می توان یک شغل خانگی ایجاد کرد؟

اگر یک جستجوی ساده در اینترنت انجام دهید احتمالا به سایت ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگي خواهید رسید. در این سایت توضیحات کاملی از این نوع مشاغل و مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز ذکر شده است.

مشاغل خانگی | آموزش تعمیرات موبایل

مهم ترین های آن را برایتان بیان می کنیم و سپس در بندهای بعدی در رابطه با مجوزهای لازم برای ایجاد شغل خانگی تعمیرات موبایل را بیان خواهیم کرد.

مشاغل خانگی به سه دسته مستقل، تحت پوشش و پشتیبان تقسیم بندی می شوند. اینکه هر یک از اینها چه هستند را هنگام پر کردن فرم ها می توانید ملاحظه کنید.

لیستی از شغل هایی که در خانه قابلیت انجام دارند را می توانید در لیست مشاغل خانگی مربوط به صنایع پیدا کنید. اما اگر شغل مورد نظر شما در این فهرست نباشد، مشکلی نیست. می توانید درخواست اضافه شدن این شغل را بدهید و پس از بررسی در صورتی که مشکلی نباشد پذیرفته خواهد شد.

با گرفتن این مجوز، در صورتی که از شما شکایت شود و یا دیده شود که شما در منزل مسکونی مشغول کار هستید، دیگر مشکلی برایتان پیش نخواهد آمد وگرنه ممکن است به قیمت پلمپ شدن منزلتان تمام شود.

جالب است بدانید که تعمیرات موبایل هم یکی از مشاغل خانگی محسوب می شود. برای هر یک از صنایع تا یک سقف درآمدی نیز معاف از مالیات خواهید بود.

چرا باید به عنوان شغل خانگی مجوز بگیرم؟

شاید اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است که چرا باید به دنبال مجوز و این داستان ها باشم؟ سوال خوبی است. بسیاری از افراد هستند که در منزل در حال کار کردن هستند و هیچ مشکلی هم برایشان پیش نیامده است. اما به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • با داشتن مجوز شغل خانگی، امکان دریافت تهسیلات قرض الحسنه برای راه اندازی یا توسعه کسب و کارتان وجود دارد.
  • ارگان یا شخصی نمی تواند علیه شما شکایت کند و در صورت شکایت نیز منجر به پلمپ شدن ساختمان یا واحد شما نخواهد شد.
  • در شرایط مختلف مثل کرونا، از حمایت های خاص این رسته برخوردار خواهید شد.
  • ….

خلاصه قطعا گرفتن مجوز کسب و کار خانگی بسیار بهتر از نگرفتن آن است. پروسه آن هم از خود سایت ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی قابل پیگیری و انجام است. فایل راهنمای ثبت نام را هم برایتان ارائه می کنیم.

اما حالا برویم سراغ تعمیرات موبایل به عنوان یکی از مشاغل خانگی مجاز و معتبر

شغل تعمیرات موبایل در خانه به عنوان یکی از مشاغل خانگی مجاز

در لیستی که در بندهای قبلی ارائه شد حتما چشمتان به کار تعمیر تلفن همراه خورده است. بله، شما می توانید به عنوان یک تعمیرکار موبایل در خانه خودتان اقدام به درآمد زایی و کسب درآمد کنید.

اما برای این منظور نیاز به چه چیزهایی دارید؟ در ادامه موارد مهم را به شما خواهیم گفت. فقط جالب است بدانید که حتما لازم نیست که مدرک فنی حرفه ای داشته باشید!

مدارک مورد نیاز برای راه اندازی شغل تعمیرات موبایل به عنوان مشاغل خانگی 

شما باید در ابتدا بلد باشید که چگونه یک موبایل را تعمیر کنید. در نتیجه باید آموزش خوبی دیده باشید که ما به شما آموزشگاه تعمیرات موبایل البان را به عنوان یک مرکز و مجموعه با تجربه در این زمینه را توصیه می کنیم.

مشاغل خانگی | آموزش تعمیرات موبایل

وقتی که تعمیرات بلدید، باید در سامانه مشاغل خانگی ثبت نام کنید. توجه داشته باشید که در فرآیند ثبت نام اصلا از شما مدرک معتبری خواسته نمی شود. در بخشی که چگونه تعمیرات یاد گرفته اید، حتی گزینه تجربی نیز وجود دارد.

یعنی شما برای گرفتن مجوز مشاغل خانگی تعمیرات موبایل نیازی به مدرک فنی حرفه ای یا مشابه به آن ندارید و همین که مطمئن هستین که بلد کار هستید، کافی است. بنابراین با خود اظهاری می توانید بگویید که تعمیرات بلدید.

بقیه مدارک ربطی به تعمیرات موبایل ندارد و به صورت عمومی است که در سایت خواهید دید.

ابزار مورد نیاز برای تعمیرات موبایل

شما برای آنکه بتوانید تعمیرات موبایل انجام دهید، قطعا نیاز به ابزار و تجهیزات مربوط به تعمیرات خواهید داشت. توصیه داریم از پایین شروع کنید، یعنی از روز اول لازم نیست که بهترین و قوی ترین ابزار را تهیه کنید.

حداقل ابزار مورد نیاز برای شما عبارتند از: انواع پیچ گوشتی، هیتر هویه، سیم قلع، خمیر قلع، پنس، لوپ، چسب و یک سری خورده ریز دیگر.

مشاغل خانگی | آموزش تعمیرات موبایل

باید مراقب باشید که این ابزار نسبتا ابزار خطرناکی هستند و باید مراقب سایر اعضای خانواده هم باشید که خدای نکرده مشکلی برایشان پیش نیاید.

مزایا و معایب شغل خانگی

یکی از بزرکترین مزایای شغل خانگی بالطبع این است که شما دیگر برای مکان کار خود هزینه اضافه پرداخت نمی کنید. درگیر رفت و آمدها و سایر مسائل نمی شوید.

وقتی در خانه هستید، شاید با تمرکز بالاتری بتوانید کار کنید، ضمن اینکه زمان کار هم دست خودتان است.

در سالی که گذشت ایام زیادی پاساژ ها و مغازه ها بسته شدند، اما مشاغل خانگی به کار خود ادامه دادند و مشکلی برایشان پیش نیامد.

اما از طرفی نبودن در میان سایر همکاران و محل به اصطلاح بورس تعمیرات موبایل، باعث می شود که کمی موضوع کاریابی و به دست آوردن مشتری سخت باشد.

از طرف دیگر عوامل حواس پرتی در خانه بسیار زیاد هستند و ممکن است در کاری که تمرکز زیادی لازم داشته باشد، یک حواس پرتی کوچک باعث شود که یک مشکل بسیار بزرگ ایجاد شود.

جمع بندی شغل تعمیرات موبایل در خانه

همانطور که بیان شد، شما می توانید برای شغل تعمیرات موبایل یک مجوز ساده مشاغل خانگی بگیرید و به راحتی در خانه مشغول تعمیرات موبایل شوید. البته که برای این کار باید چند گام را انجام دهید:

  • کسب دانش: باید به خوبی تعمیرات را یاد بگیرید و برای این کار آموزشگاه تعمیرات موبایل البان را به شما توصیه می کنیم.
  • خرید ابزار مورد نیاز: بهتر است در این زمینه عجله نکنید، شاید همزمان با اقدام برای اخذ مجوز بتونید این کار را هم پیش ببرید. تقرییا بین 5 تا 10 میلیون تومان هزینه تهیه ابزار مورد نیاز خواهد بود
  • اقدام برای اخذ مجوز: به سایت مربوط به مشاغل خانگی بروید و پروسه ثبت نام را با توجه به توضیحات ارائه شده در بندهای قبلی شروع کنید.
  • شروع به درآمدزایی: حالا دیگر همه چی آماده هست. می توانید کار انجام داده و کسب درآمد کنید. سعی کنید از پتانسیل های موجود نهایت بهره را ببرید تا در امر مشتری یابی بهترین کارها را کنید.

البان برایتان آرزوی موفقیت دارد

البان

هدف ما در مجموعه‌ی البان همیشه این بوده که نوع نگاه همگان را به چگونگی دریافت خدمات تعمیرات بهبود دهیم و از تصویری که همواره رایج است فاصله بگیریم. در امتداد این هدف مجموعه‌ی آکادمی البان را راه‌اندازی کردیم با این چشم‌انداز که بتوانیم متخصصانی بااخلاق، امین، آگاه و البته مجرب و حرفه‌ای تربیت کنیم.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.