آکادمی اِلبان

مشاوره آموزش تعمیرات موبایل

چرا  یک تکنسین موبایل در کار خود موفق و یک تکنسین ناموفق می‌شود؟

این سوالی است که بارها توسط کارآموزان دوره تعمیرات موبایل پرسیده می‌شود!

برای بررسی این موضوع مهم در موبایل دُکی بررسی های مختلف شکل گرفت. شاید علت اولی که به ذهن برسد آن باشد که تعمیرکار مغازه ای بهتر در مکانی مناسب دارد. اما بررسی نتایج علل شگرف دیگری را نشان می‎دهند!!.

طبق بررسی های موبایل دُکی، یک از عوامل تاثیر گذار، آموزش‌های نادرست است اما آنچه که تیم موبایل دُکی را بعد از بررسی نتایج  شگفت زده کرد دلیل دیگری بود!!. حتی با وجود آنکه دو تعمیرکار یک آموزش پایه و اصولی یکسان داشتند و نمرات کسب شده مشابهی داشتند،  موفقیت در کسب و کارشان به یک میزان نبود. پس علت کجاست؟

تیم بررسی موبایل دُکی در تحقیقات خود متوجه شدند که علاوه بر نیاز یک تعمیرکار به آموزش اصولی و حرفه‌ای‌، می‌باست فن بیان  و ارتباط با مشتری به صورت کاملا  حرفه ای به تعمیرکار آموزش داده شود.

عامل مشترک در تمام کسب و کارها در رضایت مندی مشتری و ارتباط مناسب با مشتریان است. اگر به هر طریقی با مشتریان خود ارتباط دارید، بدون شک مهارت‌های ارتباطی و فن بیان در ارتباط با مشتری می‌تواند تغییری شگرف در کسب و کار شما ایجاد کند.

بسیاری از فروشنده ها در موقع صحبت با مشتری بگونه ای حرف می زنند که مشتری متوجه صحبت آنها نمی شود.مشکلات عمده ای که دیده می شود شامل سرعت زیاد صحبت، لهجه داشتن، جویده جویده شدن برخی از حروف و کلمات و مهم تر از همه تشخیص نادرست شتاب زده که به مشتری اعلام می کنند.

در بررسی ناکامی‌های یک تعمیرکار، تیم موبایل دُکی با مشاهدات صورت گرفته بر اجرای دوره مشاوره تعمیرات موبایل تاکید داشت.

در تحلیل علت‌های ناکامی یک تعمیرکار‌، متوجه شدیم که با وجود آنکه یک تعمیرکار در کار سخت افزاری و نرم افزاری بسیار خبره می‌باشد اما در حل مشکلات ساده دنیای نرم افزار ( به عنوان مثال  رفع خطای هم‌پوشانی سامسونگ ، رفع بلاگ در اینستاگرام، ساخت اپل ای دی،مشاوره خرید گوشی ، تکنولوژی ها جدید  و ….) اصلا توان پاسخ گویی به مشتری و رفع مشکل را ندارد و تنها  علت را در فلش کردن گوشی می‌داند!!!!.

به یقین تعمیرکاران بسیاری هستند که احتمالا از فن بیان حرفه ای در ارتباط با مشتری غافل هستند و البته مدعی که همه چیز را می‌دانند!!.

آمارهای موبایل دُکی نشان می دهند:

  • بر اساس تحقیقات صورت گرفته در سال گذشته فقط ۳۷ درصد از تعمیرکارها توانستند در بهبود تجربه خرید مشتریان خود موفق عمل کنند. ۶۴ درصد باقی از تکنسین ها امتیازات زیر متوسط را در بررسی ها کسب کردند.
  • وقتی که یک مغازه تعمیرات موبایل شروع به رقابت می کند در ۸۹ درصد مواقع از مشتریان خود غافل می ماند.
  • بیش از ۶۰ درصد مشتریان حاضر اند هزینه های بیش تری بپردازند اما خدمات بهتری را از برند بگیرند.

 

چگونه یک مشتری می‌تواند به یک تعمیرکاری که توان پاسخگویی به مشکل ساده او را ندارد  اعتماد و گوشی ارزشمند خود را برای تعمیرات به او بسپارد و یا او را به دیگران معرفی کند؟ حال فرض کنید علاوه براین مشکل رایج ، تعمیرکار بیان مناسبی هم در ارتباط گیری با مشتری خود نداشته باشد. مشکل دوچندان می‌شود و هر روز کسب و کار او بد و بدتر می‌شود و علت کسادی کار را در اقتصاد و دولتمردان جستجو می‌کند؟!

اگر رونق کسب و کارتان برایتان مهم است اگر برای این که مشتری مثل موم نرم شود و شما مهم ترین سرمایه یعنی همین مشتریان خود را به تعمیرکاران دیگر نبازید، نیاز دارید همانند کلاس‌های آموزش تعمیرات سخت افزا موبایل در کلاس‌های مشاوره تعمیرات موبایل و چگونگی ارتباط با مشتری شرکت کنید.

 

هدف از برگزاری کلاس‌های مشاوره تعمیرات موبایل ، آموزش فن بیان و ارتباط گیری با مشتری و پاسخگویی مناسب و حرفه ای در مشکلات نرم افزاری رایج با هدف گسترش کسب و کار و در آمد زایی پایدار در بلند مدت است.

موفقیت یک تکنسین حرفه ای ، به شانس و مغازه گِران در یک منطقه پر جمعیت وابسته نیست. موفقیت یک تکنسین به تخصص ، فن بیان و بروز بودن دانش نرم افزاری و صداقت او در کار وابسته است.

مشک آن است که خود ببوید ، نه آن که عطار بگوید.

این دوره از کلاس‌های آموزشی تنها برای تکنسین هایی تدریس می‌شودکه آموزش های اصولی و پایه موبایل دُکی را دیده اند و آماده ورود به بازار کار هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.
استاتید موبایل دُکی ، همیشه پاسخگوی سوالات شما در کمترین زمان ممکن خواهند بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *