مشکل Searching آیفون

مشکل Searching آیفون را چگونه برطرف کنیم؟

بدون دیدگاه

یکی از مشکلات شایع در برخی آیفون ها مخصوصا آیفون 7، مشکل Searching آیفون است که سبب می شود کاربر نتواند از گوشی خود به درستی استفاده کند. مشکلی که روی آنتن دهی گوشی اثر می گذارد و بعد از مدتی که در حالت سرچینگ می ماند به حالت No Service می رود. این یکی از آموزش های تعمیرات آیفون است که البان برایتان در اینجا آن را کاملا توضیح می دهد.

عوامل مختلف برای مشکل Searching آیفون چه هستند؟

دلایل سخت افزاری و نرم افزاری زیادی برای مشکل سرچینگ آیفون وجود دارند که در ادامه آنها را بیان کرده و سپس راه حل هریک  را نیز خواهیم گفت.

تنظیم ساعت و تاریخ گوشی

توجه کنید که ساعت و تاریخ گوشی صحیح باشد. گاهی اوقات به دلیل همزمان نبودن گوشی و آنتن BTS موبایل ممکن است چنین مشکلی ایجاد شود.

کنترل پوشش آنتن دهی

اولین اقدام این است که کنترل کنید در منطقه شما سیم کارت مشتری آنتن دارد یا نه. اگر اپراتور او با شما یکی باشد، پس می دانید که پوشش به چه نحوی است. اگر پوشش دهی باید مناسب باشد و آنتن وجود داشته باشد، اما همچنان این حالت وجود دارد، سراغ مراحل بعدی بروید

حل مشکل Searching آیفون در آکادمی تعمیرات موبایل البان

یک راه حل دم دستی برای خیلی از مشکلات

یکی از راحت ترین و بهترین راه کارهای تعمیراتی، ریست کردن گوشی است. اگر آیفون دارای دکمه هوم است، دکمه های پاور و هوم را باهم نگه دارید تا گوشی خاموش شود و وقتی لوگو ظاهر شد، دکمه ها را رها کنید.

بررسی خود سیم کارت

اگر سیم کارت خودتان آنتن دارد، سیم کارت مشتری را از گوشی اش درآورده و سیم کارت خودتان را در آن قرار دهید. اگر باز هم مشکل Searching آیفون وجود داشت باید مراحل دیگر را امتحان کنیم.

ممکن است جایگاه سیم کارت هم مشکل داشته باشد که آن را در بخش مشکلات سخت افزاری خواهیم گفت و سعی داریم تا حد امکان از باز کردن گوشی پرهیز کنیم. مگر آنکه خرابی جایگاه سیم کارت به سادگی و از بیرون هم مشخص باشد که آن موقع یک راست می رویم سراغ تعمیر آن.

حل مشکل Searching آیفون در آکادمی تعمیرات موبایل البان

اگر وجود داشته باشد، به روز رسانی اپراتور

ممکن است اپراتور یک به روز رسانی اراته دهد. که معمولا در ایران این اتفاق نمی افتد. اما اگر افتاد، باید در تنظیمات بخش General بروید. در قسمت About، اگر به روز رسانی وجود داشته باشد، گزینه به روز رسانی وجود خواهد داشت. آن را بزنید.

تنظیمات شبکه گوشی را ریست کنید

یک راهکار دیگر که برای حل مشکل Searching آیفون این است که در تنظیمات گوشی، تنظیمات شبکه گوشی را ریست کنید. با این کار تمام تنظیمات مربوط به وای فای، بلوتوث و اینترنت خط گوشی ریست می شوند. یعنی مشتری باید برای اتصال به وای فای های قدیمی نیز مجدد رمز آنها را وارد کند و برای ادوات بلوتوثی که قبلا جفت کرده بود، باید مجدد تنظیمات مربوطه را انجام دهد.

در تنظیمات وارد بخش General شوید. در انتها گزینه Reset وجود دارد. وقتی وارد آن شوید انواع گزینه ها را می بینید. خیلی احتیاط کنید و گزینه صحیح را انتخاب کنید. گزینه Reset Network Settings را انتخاب کنید. بعد از آنکه عملیات تمام شد، احتمالا مشکل گوشی هم حل شده است.

اگر مشکل حل شد، با توجه به اپراتور مشتری، تنظیمات اینترنت خط او را نیز برایش ست کنید تا مشکلی نداشته باشد.

به روز رسانی گوشی

یکی از دلایل بسیار نادر، به روز نبودن گوشی است. اگر چه واقعا خیلی بعید است که دلیل اصلی این باشد، اما این موضوع را هم کنترل کنید.

مشکل Searching آیفون به دلیل وجود مشکل سخت افزاری

دو بخش اصلی مسئول آنتن دهی گوشی هستند. یکی بخش سیم کارت و مدارش و بعدی آنتن و مدارش. در این حالت باید مواردی کنترل شود.

در تنظیمات گوشی کنترل کنید که عددی برای baseband وجود داشته باشد. اگر چنین نباشد، یعنی احتمالا آی سی بیس باند یا تغذیه اش خراب شده و باید تعویض شود. گاهی اوقات هم اعداد خاصی وجود دارند که آنها نیز حکایت از خرابی بیس باند را دارند و باید آن را تعویض کرد.

جایگاه سیم کارت و مدار بعد از آن را کنترل کنید. ممکن است هر یک از آنها نیز خراب شده باشند.

مدار آنتن را هم خوب بررسی کنید تا در آن نیز مشکلی وجود نداشته باشد.

راه حل نهایی برای مشکل Searching آیفون

اگر تمام موارد بالا را کنترل کردین، ولی باز هم نتوانستین مشکل را حل کنید اصلا نگران نشوید. هم می توانید سوال خود را در پایین همین مقاله بنویسید و هم جهت گرفتن راهنمایی و مشاوره با واحد تعمیرات البان ارتباط بگیرید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.