تعویض گلس گوشی آکادمی تعمیرات موبایل البان

گلس گوشی و نکات مهمی که باید در مورد آن بدانید

بدون دیدگاه

با توجه به گرانی گوشی و هزینه بالای خریداری یک گوشی نو، کابران تمایل دارند از گوشی خود بیشترین و بهترین استفاده را داشته باشند. گلس گوشی یکی از وسایلی است که به گوشی اضافه می شود و از آسیب های احتمالی صفحه نمایش پیشگیری می کند.

این مطلب یک آموزش رایگان تعمیرات موبایل است که البته خیلی هم تعمیراتی نیست، اما یک تعمیرکار معمولا مراجعات زیادی برای نصب گلس روی گوشی خواهد داشت و باید درباره آن و نحوه نصبش نیز بلد باشد. در شغل تعمیرات موبایل، فروش و نصب این گونه وسایل سود قابل توجهی دارد.

انواع گلس گوشی کدام هستند؟

در گذشته محافظ صفحه نمایش یک لایه پلاستیکی نازک بود که بیشتر از آنکه گوشی را در برابر ضربه محافظت کند، آن را در برابر خط و خش محافظت می کرد.

اما امروزه کاربرد محافظ صفحه نمایش ها تغییر کرده است. حالا دیگر گلس گوشی علاوه بر پیشگیری از خط و خش، کمک می کند تا صفحه نمایش گوشی نیز سالم تر بماند. لایه ای محکم، همچنان پلاستیکی، اما با ساختار و کاربرد متفاوت از گذشته که بازار بسیار گسترده ای دارد و همچنین تنوع جنس و قیمت.

بعضا این گلس ها از جنس شیشه نیز هستندکه البته شیشه خالص نیستند و با پلاستیک ترکیب شده اند.

معمولا افراد چندین بار گلس گوشی خود را تعویض می کنند و همین امر یعنی تعداد دفعات مراجعه افراد برای نصب و تعویض گلس زیاد است. پر مراجعه ترین مکان نیز تعمیرکاران و واحدهای تعمیرات موبایل هستند.

نحوه نصب صحیح گلس روی گوشی

برای نصب گلس روی گوشی باید ابتدا هر گونه آلودگی را از روی گوشی پاک کنید. ابتدا با دستمال خشک و سپس با دستمال و الکل روی گوشی را کاملا پاک نمایید.

با استفاده از چسب نواری کوچکترین ذرات گرد و خاک را از روی صفحه نمایش بلند کنید. مراقب باشید لباسی پوشیده باشید که از خودش پرز رها نکند. جلوی باد هم اقدام به نصب گلس نکنید.

بعد از آنکه صفحه نمایش را به دقت پاک کردید، نوبت به نصب می رسد. نصب باید یک مرتبه انجام شود، بلند کردن گلس و … به آن آسیب می رساند و مجبور می شوید یکی دیگر استفاده کنید.

تعویض گلس گوشی آکادمی تعمیرات موبایل البان

با دقت محل دکمه های هوم، دوربین سلفی، سنسورهای روی گوشی و … را توجه کنید.

پس از پایان کار، گلس را رها کنید و روی آن را ماساژ دهید تا تمام هوای زیر گلس خارج شود.

نکات مهم در نصب گلس بر روی گوشی 

توجه به چند نکته لازم است:

  • کوچکترین ذره گرد و خاک بعد از نصب نمایان می شود. تمیز بودن خیلی مهم است.
  • حتما از محافظ مخصوص خود گوشی استفاده کنید. گلس های متفاوت می تواند کارایی بخش هایی از گوشی مانند سنسورها یا دوربین سلفی را از کار بیندازد.
  • سعی کنید بهترین جنس را تهیه و ارائه کنید.
  • گلس فول همواره بهتر از گلس های غیرکامل است.
  • گلس بالاخره می شکند. ارائه جنس خوب باعث می شود تا فرد مجددا به خود شما مراجعه داشته باشد!
  • در گوشی های با لبه های خمیده، کار کمی مشکل می شود و بعضا در کناره های گلس های معمولی یک ستون هوا می ماند.

تعویض گلس گوشی آکادمی تعمیرات موبایل البان

چنانچه در این زمینه سوالی داشتین، یا برای تهیه گلس نیاز به کمک و راهنمایی داشتید، می توانید از مشاوره رایگان واحد تعمیرات موبایل البان استفاده کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.