تعمیرات موبایل یکی از شغل هایی است که این روزها به دلیل گرانی بیش از حد گوشی موبایل و نیاز فراوان تمام اقشار جامعه، بسیار پرطرفدار و درآمدزا است. اما پیش از ورود به این کسب و کار نیاز به آموزش تعمیرات موبایل به صورت تخصصی است تا فرد بتواند بر اساس آموزش های دقیق و کافی کار تعمیرات را به نحو احسن انجام دهد. آکادمی تعمیرات موبایل البان در ادامه برایتان از این آموزش تخصصی و روش ها و شیوه های مختلف آن توضیح می دهد

مقدمه‌ای بر آموزش تعمیرات موبایل 

همانطور که به صورت کلی گفتیم، گوشی های همراه این روزها فراوانی زیادی دارند و با توجه به نوع استفاده از آنها در معرض انواع خرابی ها نیز هستند. جالب است بدانید نرخ نفوذ تلفن همراه در ایران بالای ۱۰۰ درصد است و این یعنی هر نفر به طور میانگین بیشتر از یک تلفن همراه دارد.

از طرفی طبق آمار رسمی کشور در سال ۹۹ نیاز بازار ایران به گوشی های تلفن همراه، ماهانه ۱/۵ میلیون عدد گوشی است. البته که طبق قوانین جدید و قانون رجیستری، تمام گوشی ها باید رجیستر شده و دارای گارانتی باشند. که البته حتما می دانید اولا گارانتی تمام خرابی ها را پوشش نمی دهد و ثانیا مراکز گارانتی نیز همواره به دنبال بهترین تعمیرکاران هستند.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

بنابراین می توان گفت که با توجه به تعداد زیاد گوشی های هوشمند و گرانی آنها، تعمیر موبایل موردی است که بسیار مورد نیاز افراد خواهد بود.

مراحل یادگیری تعمیرات گوشی موبایل

برای آغاز آموزش تعمیرات موبایل باید بدانیم که دقیقا از کجا باید شروع کنیم. چند روش در ادامه برایتان خواهیم گفت و اینکه در هر کدام باید به چه نکاتی توجه داشته باشید

خود آموزی تعمیرات موبایل

اگر کمی در فضای مجازی جستجو کنید، انواع فیلم ها و مقالات آموزشی تعمیرات موبایل را خواهید یافت. بسیاری از این فیلم ها به صورت رایگان موجود هستند و شما نباید هزینه ای هم برایشان پرداخت کنید.

ابتدا لازم است در باب الکترونیک تعمیرات و الزامات الکترونیکی موبایل کمی مطالعه کرده و یاد بگیرید و بعد می توانید وارد دنیای تعمیرات شوید. شاید از ابتدا این مورد ضروری به نظر نرسد، اما پایه یک تعمیرات صحیح و سالم است.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

از قدیم همیشه گفتند که هر چقدر پول بدی همان قدر آش می خوری! قطعا با آموزش های رایگان اینترنت نمی توان به یک تعمیرکار تبدیل شد اما می توان برخی موارد مورد نیاز را فرا گرفت. مخصوصا اگر برای خودتان کاری می خواهید انجام دهید و خیالتان از خراب شدن احتمالی بعدش راحت است! 🙂

آموزش تعمیرات موبایل به صورت مجازی

در کنار فیلم های رایگان موجود در فضای مجازی، آموزشگاه هایی هم هستند که آموزش های دقیقی را ارائه کرده اند. عمدتا این آموزش ها رایگان نیستند و باید برایشان هزینه ای هم پرداخت کنید.

اما آموزش مجازی به تنهایی اصلا کفایت نخواهد کرد. شما با آموزش مجازی تقریبا تا ۷۰-۸۰ درصد راه را پیش رفته اید، البته اگر همزمان با آموزش دیدن، تمام کارها را به صورت عملی نیز تمرین کنید. اما برای آنکه آموزشتان کامل باشد نیاز به امکانات دیگری هم خواهید داشت.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

خیلی مهم است که آموزش های خریداری شده دارای پشتیبانی باشند! قطعا ممکن است برای شما سوالاتی پیش بیاید. از آنجا که آموزشگاه می داند چه محتوایی آماده کرده، خود او بهتر از هر شخص دیگری می تواند به شما کمک دهد.

بنابراین خیلی دقت داشته باشید که هر آموزشگاهی در کنار پکیج آموزش خود، چه امکانات دیگری به شما ارائه خواهد کرد.

اگر شما هم دوست دارید تعمیرات موبایل را به صورت مجازی یاد بگیرید، به شما توصیه داریم حتما آموزش مجازی تعمیرات موبایل البان را هم بررسی کنید و تمام امکانات جانبی آن را نیز بسنجید.

آموزش تعمیرات موبایل به صورت حضوری

آموزش حضوری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. کارهای عملی و توضیحات و نظرات اساتید مجرب به خوبی می توانند شما را در مسیر یادگیری و فعالیت کمک کنند. اگر آموزش به صورت کامل و دقیق انجام گیرد، شما به موازات آموزش هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.

درمورد آموزش حضوری نیز دقت زیادی لازم است. صرفا اینکه یک آموزشگاه نام و آوازه بلندی دارد برای اعتبارسنجی کفایت نمی کند. سعی کنید با چند نفر از فارغ التحصیلان هر آموزشگاه صحبت کنید. از افرادی که در کلاس های فعلی شرکت می کنند سوالاتی بپرسید و از کیفیت و کمیت آموزش آن آموزشگاه یا فرد آموزش دهنده مطمئن شوید.

آموزش تعمیرات موبایل در آکادمی البان

آکادمی تعمیرات موبایل البان با ارائه انواع دوره های مبتدی تا تخصصی تعمیرات موبایل، سعی دارد تمام عناوین مورد نیاز برای آغاز کسب و کار در این زمینه را به فن آموزان آموزش دهد. تمامی عناوینی که در سایت آکادمی درج شده اند، مو به مو آموزش داده می شود و در پایان هر جلسه تاییدیه آن از خود فن آموز گرفته می شود، تا هم او بداند چه حق و حقوقی دارد و هم استاد بداند که باید چه مواردی را به صورت کامل آموزش دهد.

بعد از آموزش کار تمام نمی شود. ممکن است در عمل با موضوعات و مشکلات جدیدی مواجه شوید که لازم می شود از علم و تجربه استاد خود بهره مند شوید. پشتیبانی بعد از آموزش نیز از همین حیث اهمیت خاصی دارد که در مجموعه البان از آن برخوردار خواهید بود.

علاوه بر آموزش درست، مهم است که بتوانید مدرک فنی حرفه ای را هم بعد از آموزش ها اخذ کنید که در آکادمی البان این امکان مهیا است.

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده باید تا الان از لزوم و اهمیت تعمیرات موبایل آگاه شده باشید. این کار را می توانید خودتان به عنوان یک شغل انجام دهید. با آموزش های خوب و دقیق حتما می توانید این کار را آغاز کرده و کسب درآمد کنید. آموزش خیلی بخش مهمی است و پشتیبانی بعد از آموزش نیز بسیار حائز اهمیت است.

ثبت نام برای دوره تعمیرات موبایل