آموزش تعمیرات موبایل

آموزش تعمیر موبایل از صفر تا صد

بدون دیدگاه

تعمیرات موبایل یکی از شغل هایی است که این روزها با استقبال زیادی مواجه شده است. اما این کار نیز همچون هر کار دیگری به توانمندی هایی نیاز دارد که از طریق گرفتن آموزش درست در این زمینه می توان به سرعت در آن رشد کرد و به یکی از افراد حرفه ای در آن تبدیل شد. از همین روی استفاده از آموزش تعمیر موبایل صحیح و دقیق اهمیت زیادی دارد تا هم از هدر رفتن وقت و انرژی جلوگیری شود و هم به درستی به حوزه تعمیرات موبایل وارد شد. بسیاری از افراد بوده اند که متاسفانه از آموزش های درست بهره مند نشده اند و نتوانسته اند جایگاه مناسبی در این شغل پیدا کنند. اگر شما هم به شغل تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید پیشنهاد می کنم حتما از بهترین آموزش ها در این موضوع استفاده کنید. مقاله حاضر که حاصل تجربیات چند تن از افرادی است که در این صنعت مشغول به کار هستند شما را برای بهترین انتخاب آماده می کند.

آموزش تعمیر موبایل و تصورات رایج در آن 

حتما شما هم به فراگیری آموزش تعمیرات موبایل علاقه مند شده اید که در حال خواندن این مقاله هستید، لازم است بدانید که شما در این مسیر تنها نیستید و خیلی ها همچون شما به این رشته علاقه مند هستند و یا چندین سال است که در این کار مشغول به کار شده اند. پس قطعا راه آسانی را در میان سایر متقاضیان این رشته ندارید و باید سعی و تلاش بسیاری را به درستی انجام دهید.

پیشنهاد می شود قبل از شروع به فراگرفتن این رشته در هر جایی حتما کمی تامل کنید و از خود این سوال را بپرسید که چرا به حوزه آموزش تعمیر موبایل علاقه مند هستید و آیا این شغل برای شما مناسب خواهد بود. در این قسمت سعی می کنیم دلایل متعددی که تاکنون در بین علاقه مندان مختلف مشاهده کرده ایم را به همراه برخی اتفاقاتی که در جامعه رخ داده است برای شما شرح دهیم تا بهتر بتوانید در این خصوص فکر کنید.

رشته تعمیر موبایل خیلی راحت است

بسیاری از متقاضیان تعمیرات موبایل تصور می کنند که تعمیرات موبایل کار راحتی است و در عرض یک ماه می توانند به زیر و بم این رشته آشنا شوند و کار تعمیرات موبایل را شروع کنند؛ این موضوع را می توانیم بگوییم که هم درست است و هم اشتباه.

از این جهت می توان گفت که این تصور شاید درست باشد چون در عرض دو هفته برخی از کارهای تعمیراتی یا بهتر بگوییم تعویض کاری را یاد خواهید گرفت. یعنی حتی نیاز نیست همه این گونه کارها را یاد بگیرید، بلکه می توانید فیلم های آموزش های مرتبط را داشته باشید و در صورت نیاز هر بار به آنها مراجعه کنید.

البته قاعدتا چون این کارها راحت هستند هر فرد دیگری هم به راحتی خواهد توانست این کارها را به آسانی و همچون شما یاد بگیرد و انجام دهد. برای فراگیری هر کاری باید از خود بپرسید که مزیت شما در این رشته نسبت به سایر افرادی که این رشته را فراگرفته اند چیست؟ و اینجا همان جایی است که پاسخ به تصوری که گفته شد نه خواهد بود. یعنی اگر به دنبال این هستید که به عنوان فرد خبره ای در این رشته تبدیل شوید که به صورت کاملا متمایزی از سایر افراد شاخص باشید و بتوانید مشتریان زیادی را جذب کنید باید بدانید که یادگیری این رشته آنچنان هم که تصور می شود آسان نخواهد بود؛ اما اگر اشتیاق کافی به همراه استمرار در یادگیری را داشته باشید و از آموزش های درستی بهره مند شده باشید حتما خواهید توانست در این حوزه موفق شوید.

پس در واقع آموزش تعمیر موبایل کار پیچیده و دشواری نیست اما اگر خودتان این گونه بخواهید. تمرین، کوشش، پیگیری و ممارست شماست که هر کاری را می تواند آسان کند، حتی اگر تعمیرات موبایل باشد.

با کتاب آموزش تعمیر موبایل می توانم تعمیرات یاد بگیرم

فراگیری تعمیرات موبایل به دو توانمندی نیاز دارد اولی دانش تعمیرات موبایل و دومی مهارت تعمیرات است. این دو توانمندی مستقل از هم نیستند، شاید با کتاب بتوانید دانش تعمیرات موبایل را یاد بگیرید اما مهارت تعمیرات موبایل موضوعی است که صرفا با تمرین و انجام انواع کارهای تعمیراتی به دست می آید. و خیلی از مهارت ها قاعدتا با نگاه کردن به دست استاد و دریافت نکات عملی اوست که می توان به خوبی فراگرفت.

البته لازم به ذکر است اگر می خواهید به صورت جدی در این رشته شاخص شوید، حتما کتاب و مقالات مرتبط با تعمیرات موبایل نقش بسزایی در رشد شما در این رشته دارند و هرچقدر که کتابهای بیشتری در حوزه موبایل، الکترونیک، و رشته های مرتبط با آن مطالعه کنید در این رشته پایه های قوی تری پیدا خواهید کرد و در آینده و با پیشرفت انواع گوشی های موبایل نیز دانش خود را می توانید به روز کنید.

آموزش تعمیر موبایل به دو دسته سخت افزاری و نرم افزای تقسیم می شود

برخی از آموزشگاه ها، آموزش تعمیرات موبایل را به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می کنند اما باید بدانید که این تقسیم بندی صرفا در دنیای تئوری است و در عمل تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری موبایل در هم آمیخته است.

اما مدل دیگری هم برای آموزش تعمیر موبایل وجود دارد که در آن آموزش های سخت افزاری و نرم افزاری تعمیرات را با هم ترکیب شده باشند. چرا که در حین انجام یک کار سخت افزاری نیاز است که تعمیر نرم افزاری هم صورت گیرد و یا اینکه برای تشخیص و عیب یابی یک گوشی موبایل به مهارت های سخت افزاری نیاز دارید و در صورتی که صرفا به کارهای نرم افزاری مهارت یافته باشید به درستی نخواهید توانست گوشی های موبایل را عیب یابی کنید.

پس اگر تمایل دارید برای فراگیری این رشته از خدمات یکی از آموزشگاه های تعمیرات موبایل استفاده کنید حتما این نکته را به خاطر داشته باشید و پیشنهاد می شود حتما مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه تعمیرات موبایل خوب را مطالعه کنید.

سازمان فنی حرفه ای تعمیرات موبایل را به دو بخش سخت افزار و نرم افزار تقسیم کرده و بر این اساس نیز مدرک ارائه می دهد. به همین سبب در مرکز آموزش تعمیرات موبایل البان نیز بر این اساس هم می توانید تعمیرات موبایل یاد بگیرید.

یادگیری تعمیرات موبایل و آینده شغلی آن

البته در خصوص شغل تعمیرات موبایل در مقاله ای دیگر به صورت کامل به آن پرداخته شده است و اگر می خواهید تعمیرات موبایل را آغاز کنید و یا توسعه دهید حتما توصیه می کنیم که آن مقاله را به صورت کامل مطالعه نمایید اما در اینجا به صورت تیتر وار با توضیحات کمی در خصوص آینده شغل تعمیرات موبایل توضیح می دهیم.

فراوانی استفاده از گوشی های هوشمند 

همانطور که به صورت کلی گفتیم، گوشی های همراه این روزها فراوانی زیادی دارند و با توجه به نوع استفاده از آنها در معرض انواع خرابی ها نیز هستند. جالب است بدانید نرخ نفوذ تلفن همراه در ایران بالای 100 درصد است و این یعنی هر نفر به طور میانگین بیشتر از یک تلفن همراه دارد.

از طرفی طبق آمار رسمی کشور در سال 99 نیاز بازار ایران به گوشی های تلفن همراه، ماهانه 1/5 میلیون عدد گوشی است. البته که طبق قوانین جدید و قانون رجیستری، تمام گوشی ها باید رجیستر شده و دارای گارانتی باشند. که البته حتما می دانید اولا گارانتی تمام خرابی ها را پوشش نمی دهد و ثانیا مراکز گارانتی نیز همواره به دنبال بهترین تعمیرکاران هستند.

آموزش تعمیر موبایل در آکادمی البان

بنابراین می توان گفت که با توجه به تعداد زیاد گوشی های هوشمند و گرانی آنها، تعمیر موبایل موردی است که بسیار مورد نیاز افراد خواهد بود.

بالا رفتن نرخ ارز و رونق یادگیری تعمیرات موبایل

همانطور که همگی تاثیرات آن را دیده ایم در سال های اخیر قیمت دلار به شدت افزایش یافته و به دنبال آن قیمت همه کالاها به خصوص کالاهایی که وارد می شوند همچون موبایل افزایش شدیدی یافته است؛ به همین دلیل اگر فردی قبلا گوشی اش دچار مشکل می شد ترجیح می داد تا گوشی جدیدی خریداری کند اما در حال حاضر اگر فرد بخواهد نسخه به روز شده همان گوشی خودش را خریداری نماید باید مبلغ زیادی را هزینه کند.

به همین دلیل است که کسب و کار تعمیرات موبایل رونق گرفته است و مشتاقان زیادی نیز برای یادگیری این رشته وارد آن شده اند. در نتیجه باید بدانید که اولا در این رشته رقبای زیادی خواهید داشت و به همین دلیل مهم است که دانش و مهارت تعمیرات موبایل خود را از طریق دیدن آموزش های خوب در حوزه تعمیرات موبایل افزایش داده باشید.

روش های یادگیری تعمیرات گوشی موبایل

برای آغاز آموزش تعمیرات موبایل باید بدانیم که دقیقا از کجا باید شروع کنیم. چند روش در ادامه برایتان خواهیم گفت و اینکه در هر کدام باید به چه نکاتی توجه داشته باشید.

خود آموزی تعمیرات موبایل

اگر کمی در فضای مجازی جستجو کنید، انواع فیلم ها و مقالات آموزشی تعمیرات موبایل را خواهید یافت. بسیاری از این فیلم ها به صورت رایگان موجود هستند و شما نباید هزینه ای هم برایشان پرداخت کنید. رایگان بودن این آموزش ها  به معنای اشتباه بودن آنها نیست. اما دقت کنید که درمورد کارهای حساس تحقیقات گسترده ای بکنید و سپس از آن استفاده کنید.

ابتدا لازم است در باب الکترونیک تعمیرات و الزامات الکترونیکی موبایل کمی مطالعه کرده و یاد بگیرید و بعد می توانید وارد دنیای تعمیرات شوید. شاید از ابتدا این مورد ضروری به نظر نرسد، اما پایه یک تعمیرات صحیح و سالم است.

آموزش تعمیر موبایل در آکادمی البان

از قدیم همیشه گفتند که هر چقدر پول بدی همان قدر آش می خوری! قطعا با آموزش های رایگان اینترنت نمی توان به یک تعمیرکار تبدیل شد اما می توان برخی موارد مورد نیاز را فرا گرفت. مخصوصا اگر برای خودتان کاری می خواهید انجام دهید و خیالتان از خراب شدن احتمالی بعدش راحت است! به دلایل زیر توصیه می کنیم که در صورت امکان از آموزش های منسجم تعمیرات موبایل بهره مند شوید این دلایل عبارتند از:

  1. فیلم ها یا کتاب های رایگان آموزش تعمیرات موبایل عموما نقطه شروع و پایان مناسبی ندارند و صرفا به آموزش های پراکنده ای می پردازند که اگر می خواهید صرفا در خصوص یک مورد از موارد تعمیرات آموزش ببینید شاید خوب باشند اما قطعا برای اینکه به کل فرآیند تعمیرات موبایل اشراف پیدا کنید کافی نخواهد بود.
  2. سرعت یادگیری پایین؛ به جهت اینکه فیلم ها و دوره های رایگانی که در اینترنت وجود دارند پراکنده هستند زمان بسیار زیادی را باید اختصاص دهید تا حداقل های تعمیرات را  یاد بگیرید آن هم به صورت نه چندان کامل
  3. عدم امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات موبایل؛ با توجه به اینکه آموزش خودآموز تعمیرات موبایل را پیش برده اید و از آموزش های منسجمی برخوردار نبوده اید؛ سازمان فنی و حرفه ای شما را حایز شرایط کافی برای شرکت در آزمون نمی داند. در نتیجه اگر می خواهید که مدرک فنی و حرفه ای دریافت کنید حتما از خدمات آموزشگاه های رسمی و معتبر تعمیرات موبایل استفاده کنید.

البته روش خودآموز مزیت مهمی که دارد عدم پرداخت هزینه مالی مستقیم است اما با توجه به تمام جوانب آن زمانی که برای جمع آوری مطالب خواهید گذاشت بیش از هزینه مستقیم آن خواهد بود؛ و اگر تجربه ای در حوزه تعمیرات و به خصوص تعمیرات موبایل ندارید توصیه می کنیم حتما از آموزش تعمیرات موبایل در آموزشگاه های برتر بهره مند شوید.

آموزش تعمیر موبایل به صورت مجازی

در کنار فیلم های رایگان موجود در فضای مجازی، آموزشگاه هایی هم هستند که آموزش های دقیقی را ارائه کرده اند. عمدتا این آموزش ها  به جهت زحمت زیادی که برای تهیه آنها کشیده شده است رایگان نیستند و باید برایشان هزینه ای هم پرداخت کنید.

اگر آموزش خوبی را پیدا کنید این آموزش ها بسیار مفید خواهند بود، آکامی تعمیرات موبایل البان این آموزش های مجازی را به صورت تخصصی ارائه کرده است. خوبی این آموزش ها این است که عناوین مورد نیاز را پوشش خواهند داد و حتی امکان دریافت مدرک فنی و حرفه ای نیز پس از آزمون های خاص آن فراهم خواهد آمد.

اما همانطور که گفته شد تعمیرات موبایل از دو بخش مهارت و دانش تشکیل شده است، قطعا در دوره های آموزش مجازی خوب و با کیفیت شما به صورت کاملی با دانش تعمیرات آشنا خواهید شد و همچنین نحوه کار عملی استاد را نیز خواهید دید اما بدانید که آموزش مجازی به تنهایی اصلا کفایت نخواهد کرد. شما با آموزش مجازی تقریبا تا 70-80 درصد راه را پیش رفته اید، البته اگر همزمان با آموزش دیدن، تمام کارها را به صورت عملی نیز تمرین کنید. اما برای آنکه آموزشتان کامل باشد نیاز به امکانات دیگری هم خواهید داشت.

آموزش تعمیر موبایل در آکادمی البان

خیلی مهم است که آموزش های خریداری شده دارای پشتیبانی باشند! قطعا ممکن است برای شما سوالاتی پیش بیاید. از آنجا که آموزشگاه می داند چه محتوایی آماده کرده، خود او بهتر از هر شخص دیگری می تواند به شما کمک دهد. این پشتیبانی علاوه بر پشتیانی تلفنی می تواند پشتیبانی حضوری را هم به صورت محدود شامل باشد.

بنابراین خیلی دقت داشته باشید که هر آموزشگاهی در کنار پکیج آموزش خود، چه امکانات دیگری به شما ارائه خواهد کرد.اگر شما هم دوست دارید تعمیرات موبایل را به صورت مجازی یاد بگیرید، به شما توصیه داریم حتما آموزش مجازی تعمیرات موبایل البان را هم بررسی کنید و تمام امکانات جانبی آن را نیز بسنجید.

فواید و نقاط قوت آموزش مجازی تعمیرات موبایل را در زیر می توانید مشاهده کنید:

  1. عدم الزام به حضور در کلاس
  2. شناور بودن ساعت آموزش تعمیرات به دست خود فرد
  3. امکان مشاهده ویدئوهای آموزشی تعمیرات موبایل چندین دفعه و بدون محدودیت
  4. داشتن یک جزوه کامل از مباحث آموزشی و امکان مراجعه به آنها در هر زمان
  5. بهره گیری از پشتیانی تلفنی و یا حضوری (در برخی آموزشگاه های مجازی این امکان فراهم است و در آکادمی البان بعد از تهیه و مشاهده پکیج مجازی به شما این فرصت داده می شود تا چند روزی را به صورت عملی و در واحد تعمیرات البان رفع اشکال حضوری داشته باشید.)
  6. امکان یادگیری از راه دور ( به خصوص برای شهرهایی که آموزشگاه های معتبری برای آموزش تعمیرات موبایل ندارند.)

آموزش تعمیر موبایل به صورت حضوری

گاهی آموزش حضوری می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد اما این جمله همیشه هم درست نیست. کارهای عملی و توضیحات و نظرات اساتید مجرب به خوبی می توانند شما را در مسیر یادگیری و فعالیت کمک کنند. اگر آموزش به صورت کامل و دقیق انجام گیرد، شما به موازات آموزش هم می توانید کارهای زیادی انجام دهید.

درمورد آموزش حضوری نیز دقت زیادی لازم است. صرفا اینکه یک آموزشگاه نام و آوازه بلندی دارد برای اعتبارسنجی کفایت نمی کند. سعی کنید با چند نفر از فارغ التحصیلان هر آموزشگاه صحبت کنید. از افرادی که در کلاس های فعلی شرکت می کنند سوالاتی بپرسید و از کیفیت و کمیت آموزش آن آموزشگاه یا فرد آموزش دهنده مطمئن شوید. همانطور که پیش از ذکر شد می توانید به مقاله نکات انتخاب یک آموزشگاه خوب که در ابتدای همین مقاله به آن اشاره شده است نیز استفاده کنید.

آموزش تعمیر موبایل در آکادمی البان

آکادمی تعمیرات موبایل البان با ارائه انواع دوره های عمومی تا تخصصی تعمیرات موبایل، سعی دارد تمام عناوین مورد نیاز برای آغاز کسب و کار در این زمینه را به فن آموزان آموزش دهد. تمامی عناوینی که در سایت آکادمی درج شده اند، مو به مو آموزش داده می شود و در پایان هر جلسه تاییدیه آن از خود فن آموز گرفته می شود، تا هم او بداند چه حق و حقوقی دارد و هم استاد بداند که باید چه مواردی را به صورت کامل آموزش دهد.

از طرف دیگر با توجه به اینکه تعمیرات موبایل از دو بخش سخت افزار و نرم افزار تشکیل شده است، و اینکه آموزش تعمیرات نرم افزاری در حالت حضوری هم فرقی با حالت مجازی ندارد، آکادمی البان نیز این دو دوره را جدا کرده و برای کاهش هزینه های مالی و زمانی شما، آموزش نرم افزاری را به صورت پکیج آموزش محازی مهیا کرده و دوره سخت افزار را در 20 جلسه دو ساعته آموزش می دهد.

بعد از آموزش کار تمام نمی شود. ممکن است در عمل با موضوعات و مشکلات جدیدی مواجه شوید که لازم می شود از علم و تجربه استاد خود بهره مند شوید. پشتیبانی بعد از آموزش نیز از همین حیث اهمیت خاصی دارد که در مجموعه البان از آن برخوردار خواهید بود.

علاوه بر آموزش درست، مهم است که بتوانید مدرک فنی حرفه ای را هم بعد از آموزش ها اخذ کنید که در آکادمی البان این امکان مهیا است.

کلام آخر

با توجه به مطالب گفته شده باید تا الان از لزوم و اهمیت یادگیری و آموزش صحیح تعمیرات موبایل آگاه شده باشید. این کار را می توانید خودتان به عنوان یک شغل انجام دهید. با آموزش های خوب و دقیق حتما می توانید این کار را آغاز کرده و کسب درآمد کنید. آموزش خیلی بخش مهمی است و پشتیبانی بعد از آموزش نیز بسیار حائز اهمیت است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.